Skocz do zawartości

[pedały] do enduro


Przecin

Rekomendowane odpowiedzi

po buty w najbliższym czasie będę jechał do sklepu wybrać, żeby było wiadomo czy są wygodne i dobrze leżą na stopie

 

P.S. Klimaty fajne ale w puszczy bukowej jeszcze lepsze, można to podzielić tak lasek arkoński do FR a puszcza bukowa do ostrego XC i dłuższych przejażdżek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie - jeśli chcesz podpedałować trochę bez wpinania bądź pojechać niewpięty kawałek w dół, platforma + turystyki sprawdzą się nieporównywalnie lepiej. Sama myślę o przesiadce na Time'y i gdyby nie ta mordercza waga Zetek, już bym się nie zastanawiała... a i tak biorę je pod uwagę (choć pewnie stanie na Atacach XS i butach turystycznych, co też powinno być niezłą kombinacją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecia do butków turystycznych polecam małą platformę - przyczyna prosta, z racji podeszwy bardziej miękkiej niz typowe SPD butki trochę gorzej współpracują z pedałami bez plaformy.

A przynajmniej tak jest u mnie - buty Sidi bardzo dobrze współpracują z pedałkami Look Quartz - natomiast moje buty turystyczne Time słabo współpracują z Lookami natomiast bardzo dobrze współpracują ze słabymi - co by nie napisać -Crankami Smarty.

Mój obecny typ pedałów Cranki Candy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecia do butków turystycznych polecam małą platformę - przyczyna prosta, z racji podeszwy bardziej miękkiej niz typowe SPD butki trochę gorzej współpracują z pedałami bez plaformy.

Wiem o tym, ale z racji posiadania małej stopy liczę, że może powierzchnia typowych Ataców XS by mi wystarczyła jako podpórka. Sprawa jest zresztą ciągle jeszcze otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko kwestia współpracy moich butów z Lookami - ale jednak występuje efekt "gumowego połączenia" but nadmiernie się wygina - a przecież Looki też mają pewną platformę.

Przy Crankach tego efektu nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po pierwszej jeździe, mogę stwierdzić, że pedały dobrze znoszą małe i średnie skoki, nie wypinają się(Eciu miałaś racje masz jakiś felerny egzemplarz). Wbrew też czyimś ostrzeżeniom dobrze znoszą błoto i się nie zapychają. Zobaczymy jak będzie na dalszych etapach użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...