Skocz do zawartości

[przerzutka przod] problem z regulacja ...


gawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od kilku dni nie moge sie uporac z wyregulowanie przedniej przerzutki lx, jak dam na mala tarcze ociera od wewnetrzna czesc wozka, ktos powie ok wykrec srubke (tak jest caly czas) ok popusc linke ! , i ok ale jezli zavardzo popuszcze wtedy nie wlazi na duza tarcze, badz ociera na przelozeniu 1;1 tym razem o zewn. czesc wozka, w tej chwili wlasnie tak mam za caly czas ociera , nie mam juz sily do tej przerzutki, do tego manetki :LX rf tam sa 3 skoki wiec nie mam mozliwosci manewru manetka ... boze, mialem srama gripy , stalowa korbe i takich cudow nie mialem a teraz porazka...

korbe (LX) mam dobrze zalozona w sensie odleglosci od mufy...

wiec nie wiem w czym lezy problem , bo musze doslownie w mm. ustawiac napiecie linki ;/ ;)

 

fachowcy pomozcie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też walcze z regulacją przedniego LX, powoli już mnie szlag trafia. Okazało się min. że proponowana odległość 1-3 mm między największym blatem a wodzikiem jest niemożliwa do uzyskania, ze względu na to, ze przy wchodzeniu na najwiekszy blat wewnetrzna część wodzika zaczepia o śrędnią (środkową) zębatke. Problem minął po uzyskaniu odległości w granicach 6-8mm.

Więc może też u ciebie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoho widze ze nie tylko ja mam ten problem :P

kombinowaelm na rozne sposoby, przesuniecie przerzutki pod katem nie wiele, daje, poprostu pola manewru sie wyczerpaly :D

 

jezli poluzjue sie linke, ustawi ja na dolna tarcze srubka jets oki, ale w momencie kiedy zaczne zakladac linke potem ja napinac a nastepnie kiedy przykrece, lanuch nie wchodzi na najwieksza tarcze, brakuje juz zakresu ruchu w manetce ... wiec sprawa dosc powazna ;/ znowu jak ja bardziej napne -> linke to bedzie ocieralo na dolnej tarczy i robie sie

maslo maslane noo ;/ jezu ja nie moge pojac jak przerzutka tej klasy moze nie pasowac do korby lx i lancuch 9 rzedowego ktory jes wezszy !!!!!!!! ? :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

ja na najmniejszym blacie mam lekki luz na lince, ogranicza przerzutkę śruba regulacyjna:/

 

Spróbuj tak:

1. bez linki ustawiasz przerzutkę tak by prowadziła łańcuch na 1x1, złap minimalną odległość między łańcuchem a ramieniem(od strony ramy)

2. Naciągnij linkę ręką i z takim naciągiem zaczep ją na przerzutce

3. Ustaw ograniczenie przerzutki na 3x8/9

4. Zobacz jak działa i napisz. Ew pobaw się jeszcze kątami i wysokością.

 

Jeśli Cię to pocieszy, to nigdy nie widziałem czegoś takiego:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjj widziałem dziś coś takiego!

Postaram się to wytłumaczyć, niestety fachowo tego nie ponazywam:

Problem się wziął z tego, że suport był przeznaczony do innego typu korb (takich co na niego nachodziły mocniej), a korba była z tych "bardziej wystających" i przerzutka nie mogła sprawnie objąć wszystkich blatów. Zmierz i porównaj odległości pedałów od ramy, może to to:)

Daj znać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Może masz przerzutkę na 9 biegów, a korbę (i do tego łańcuch) pod 8? ......

 

To akurat nie powinno być problemem, mam napęd na 8 / i do tego nawet taki łańcuch :unsure: / i przerzutkę na 9 biegów - XT FD-M751 i śmiga bez uwag. Spróbuj ustawić ją według instrukcji z tych stron :

 

http://www.hudy.ovh.org/index.php?menu=tekst&id=10

http://www.cyf-kr.edu.pl/rowery/przerzup.html

http://www.bike.pl/wiadomosc/40/

 

Jeśli to nie pomoże to może problem faktycznie leży głębiej

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...