Skocz do zawartości

[kierownica] stuki podejrzane


Kemot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problemik z moją kierownicą a mianowicie gdy jadę szybko obracając pedałami to kierownica dziwnie stuka, są to takie odgłosy jakby dwa młotki uderzone o siebie, gdy skręcam jest tak samo, myślę że jest to sprawa łożyska ( rozkręcając widelec z ramy wypadło mi te dolne łożysko i lekko się pokrzywiło, wsadziłem go z powrotem takie krzywe, na forum powiedzieli że się nic nie stanie. ) nie wiem teraz czy to jest sprawa tego łożyska czy jeszcze czegoś innego.

Proszę o szybkie rady bo jest ładna pogoda ale nie mogę nigdzie daleko wyjeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Te łożysko może oddawać z siebie takie odgłosy jak jest krzywe, nowe łożysko kosztuje około 1 zł nie jest tak dużo:). Kup łożysko wyczyść wszystko, przesmaruj, powinno pomóc. Tylko nie czaje jak może łozysko upadając z małej wysokości pokrzywić się (tak na marginesie). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Te łożysko może oddawać z siebie takie odgłosy jak jest krzywe, nowe łożysko kosztuje około 1 zł nie jest tak dużo:). Kup łożysko wyczyść wszystko, przesmaruj, powinno pomóc. Tylko nie czaje jak może łozysko upadając z małej wysokości pokrzywić się (tak na marginesie). Pozdrawiam.

 

tzn. wyciągając widelec ten wianuszek mi wupadł z tej rury z widelca i spadło, jedna kuleczka mi wypadła wkładając ją pokrzywił mi się też wianuszek no i już, a jeszcze jedno pytanie czy ten wianuszek z łożyskami jak ma być ułożony, tymi łożyskami do góry czy do dołu? Bo zakładając widelec, to też sie to troche pokrzywiło ( wianuszek ).

 

P.S jest to stary rower Romet Canyon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie ma takiego czegoś, głównie jak mocno pochylę się na kierownice, jak szybko wjadę na jakieś wzniesienie ( nawet nieskie ) np.: kamyczek.

boję się że mi może coś "strzelić" i bedzie źle.

niwiem co z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...