Skocz do zawartości

[SPD] Time atac alium


Traxas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów Rowerzystów!

Zacznę od tego, że uczę sie dopero jeździć w SPD. Ale też jakiś czas posiadam pedały Wellgo WPD 823 (SPD). W tych pedałach nie miałem żadnych problemów z wypinaniem (choć fakt sprężyna ustawiona na minimum). Wczoraj kupiłem Timy, a wellgo oddałem Ojcu. Cieszyłem się że będę miał super pedały przez wszystkich tak zachwalane. I są fajne. Duża powierzchnia stopy miło sie w nich czuje ale... z tego nie można się prawie wypiąć!!! Ktoś pisał gdzieś nie pamiętam gdzie już, że posiadają taki system, że w momentach krytycznych można nawet wyszarpać nogę do góry z pedału. Nici z tego. Wszystko miało być super a ja nie potrafię nomalnie się wypinać. Może źle ustawiam bloki albo coś nie tak robię? Gdzieś też czytałem że warto spiłować lekko bloki pilnikiem. Tu się odrazu pytam gdzie, w których miejscach mam spiłować? Słyszałem też że bloki się zamienia/ustawia jakoś "coś" regulując (chyba kąt wypięcia hmm). I ponoć nawet napisane jest to w instrukcji. Nie mam instrukcji do tych pedałów niestety :(

 

Jeśli ma ktoś link do strony producenta albo instrukcję to proszę o podzielenie się ze mną.

 

Jest to mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Też miałem na początku pewne kłopoty z wypinaniem się z tych pedałów i trochę ciężko mi to szło ale teraz już nie mam z tym żądnych problemów. Albo szybko nabrałem wprawy albo po prostu bloki musiały się troszkę dotrzeć, mnie to zajęło w każdym razie powiedzmy kilkanaście - kilkadziesiąt wypięć. To moje pierwsze spd więc nie mam specjalnie porównania ale u mnie wygląda to tak że oprócz obrotu o określony kąt, który sam w sobie nie powoduje wypięcia, muszę też troszkę butem pociągnąć do góry albo, co wygodniejsze, przechylić stopę na zewnątrz i dopiero wtedy następuje wypięcie. Pewnie z czasem bloki wyrobią się na tyle że pewnie i to będzie zbędne. Jeżeli chodzi o tą regulacje to polega to na tym że możesz przykręcić bloki odpowiednio: G/L lewy but a D/R prawy dla 13° kąta wypięcia albo odwrotnie czyli G/L prawy a D/R lewy dla 17°. Strzałki na blokach mają pokazywać przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze od minimalnej mocy sprezyny jestes przyzwyczajony do prawie samoistnego wypinania. Sprawdz tak jak whiteLION napisal..czy nie pomyliles sie w mocowaniu blokow..i nie przyczepiles ich "na odwrot". Mocowanie na odwrot daje kat wypiecia 17stopni... moze to jest problem :( Osobiscie mam time z...ale wczesniej mialem shimano..wiec moglem regulowac... jakos roznicy w trudnosci wypiecia nie czuje... a co do wypinania w sytuacjach ekstremalnych...taaa super dziala :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu musisz się przyzwyczaić, bo jest trochę inny kąt wypięcia. Sprawdź właśnie czy dobrze bloki założyłeś :) Ja od samego początku nie miałem z nimi najmniejszych problemów. Dodam, że nie kombinowałem z ustawieniem bloków. Wyszarpnięcie nogi też jest możliwe :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że nie przyzwyczaję się do tego wypięcia. Nie chce zaliczać 1000 gleb z tego powodu bo zakończe w ogóle przygodę z rowerem z przyczyn naturalnych. Także powracam do systemu SPD. Dla mnie jest to stanowczo za duży kąt wypięcia w tych pedałach. Jak Wy się wypinacie z nich? Całą siłą na pedał i w ruch wahadłowy nogą na bok? Przy takim wypinaniu aż mi cały rower podskakuje jakby dostał mocnego kopa :) A i nie ma mowy żeby się wypiąć kiedy stopa (pedał) znajduje się na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to u mnie jest to w pełni naturalne, lekkie przekręcenie stopą, i słyszę charakterystyczne dla zatrzasków kliknięcie :) Rower nie podskakuje, nie dostaje kopa, nic się dzieje. Szczerze to nie wiem z czego wynika Twój problem, najprawdopodobniej masz lewy blok do prawego buta i prawy blok do lewego. Bo wypięcie wtedy nie jest już takie proste i wtedy są objawy podane do tych co wypisałeś, czuć wtedy dość wyraźne szarpnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...