Skocz do zawartości

[opona] przód - co założyć?


M_A_L_Y

Rekomendowane odpowiedzi

bede musiał wymienić oponkę i zastanawiam sie co bedzie dobre, jezdze troche po asfalcie ale wiecej po lesie i szutrach, oecna opona (dębica) strasznie mi ucieka przy ostrych zakrętach nawet przy docisnięciu, szukam jakiejś oponki co by sie trzymała. dodam ze chodzi o przód. zalezy mi tez na znośnych kosztach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztami to gdzies tak max 80 zł, tak jak napisałem do jazdy po lesie, takie cross country, troche street, oponka powinna trzymać po pierwsze na piachu, takiej luźnej nawierzchni, jakieś korzenie no jak to w lesie. a rozmiar to najlepiej 2.1 do 2.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak w temacie :P szukam dobrej, nie drogiej opony do przedniego koła.

Cel: jazda po górach, czyli sucho, kamienie, korzenie, błoto raczej odpada

Wymagania: dobrze sie trzyma na zakrętach-najważniejsze, niezbyt duże opory toczenia, nie za ciężka.

 

Macie jakieś propozycje? Będę wdzięczny za okazaną pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Kendę Koyote 2.1 za 20 parę złotych. Nie jest zbyt lekka ale przyczepnośc wzorowa. Nie pojezdzisz na niej tylko na sniegu :P Na asfalcie opory toczenia całkiem przyzwoite {chociaz jak dla mnie to każde oprócz slicków mają wysokie :P }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem. Po szlifie na Dancing Ralphie, doszedłem do wniosku że trzeba wrzucić na przód coś bardziej "konkretnego"

 

Najchętniej spróbowałbym Nobby Nic'a, zbiera sporo dobrych opinii i podoba mi się ta oponka, biorę też jak na razie pod uwagę Hutchinsona Pythona, Syncrosa Point 'n Chute i Tiogę Extreme XC. Jeśli ktoś miałby jakieś sugestie, byłbym wdzięczny.

 

Chodzi mi jednak bardziej o co innego, zastanawiam się nad szerokością. Myślałem o Nobby Nic'u 2,25, tym bardziej że rozmiarówka Schwalbe jest zawyżona, ale nie wiem czy nie będzie miał zbyt dużych oporów toczenia na asfalcie. Jeżdżę głównie teren (ale niestety muszę do niego trochę dojechać), lubię sobie ostrzej pozjeżdżać, w te wakacje ze 2 razy wybiorę się w góry, nie ścigam się i na wadze tak strasznie mi nie zależy. Potrzebuję pewnej dobrze trzymającej się opony na przód. Poradźcie coś, czy ten Nobby 2.25 to będzie przesada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy ciebie to zainteresuje ale ja mam Continental Vapor

w moim rowerze na tylnym kole i jestem bardzo zadowolony

zbiera wszystko piasek,bloto,ziemie Itp

A nie mam pojecia jak ta opona bedzie sie zachowywac

gdy bedzie zamontowana na przednim kole :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SpeedKinga na prodzie. Opona całkiem szybka, w zakrętach pomaga wystający po bokach bieżnik. Jednak nie jest to opona dla maskymalnej przeczyepnosci w każdych warunkach, ale dla niskich oporów i szybkiej jazdy - bez ostrych zakrętów czy maksymalnie śliskich nawierzchni. Sądze że opona jest dla mnie dobra, wymagałem szybkiej oponki i taką mam. Gdybym kierował się głównie przyczepnoscią to szukałbym czegos od 2.2 do 2.3 z dobrym i w miare rozsypanym bieżnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...