Skocz do zawartości

[tuleja redukcyjna] problem


kielon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy ten post umieściłem w dobrym dziale. Bardzo proszę szanownych moderatorów o ewentualne przeniesienie ;)

 

Problem może wydawać się błahy, ale dla mnie jest poważny.

Wymieniłem sztycę o średnicy 30,4mm na nową o średnicy 27,2mm. W celu redukcji kupiłem tuleję Tiogi 30,4mm na 27,2mm oczywiście. I tu zdziwko ;) Tuleja wchodzi bez problemu do ramy (nawet lżej niż poprzednia sztyca 30,4mm), obraca się, ma nawet minimalne luzy. Natomiast gdybym chcial włożyć sztycę w tę tuleję, to musiałbym ją wbić na tzw. chama.

Nie wiem już czy ja jestem takim amatorem, że kupiłem złą tuleję, czy to jest normalne, czy też tuleja jest trefna??

 

Drodzy forumowicze doradźcie mi co zrobić.

Wydaje mi się, że należy jakoś poszerzyć tuleję i wbić do ramy, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Wychodzę z założenia, że skoro sztyca 30,4mm wchodziła dość ciężko, to tuleja tez tak powinna wchodzić. wydaje mi się, że mały luz powinien być chyba między tuleją a sztycą, nie zaś między tuleją a ramą, nie sądzicie?? Może się mylę, nie wiem.

Proszę o jakieś wskazówki, w czym problem, jak go rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...