Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Problem z regulacją?


Kasumi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmieniałem łańcuch, kaseta została stara po przebiegu ok 800 km, od momentu wymiany oprócz przeskakiwania, czego akurat mogłem się spodziewać (ok 70 km) jest problem z wrzucaniem 2ki, kiedy chcę zrzucić z 3 na 2 łańcuch przeskakuje mi na 1 od razu i przechodzi na zmianę z 1 na 2. Kiedy przełączę na 1 pracuje na 1 bez problemów. Próbowałem podkręcać przy manetce, próbowałem przy przerzutce śrubą baryłkową..nie ma różnicy co najwyżej pogarszam pracę na 3... GDzie szukać przyczyny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze rower stał na deszczu czy sniegu, dostała sie woda do pancerzy, została na jakis czas i juz linka moze zardzewiec, choc ja sie jeszcze nie spotkałem z zardzewiałymi linkami w miejscach gdzie sa okryte pancerzami, nawet w rowerze mamy gdzie linki i pancerze nie były wymieniane przez jakies 7-8lat :rolleyes:

kropnąć jakiegos smaru i odrazu lepiej bedzie, ja zawsze wlewam FinishLine CC i linki odrazu lepiej chodzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

<ściana> <głową w mur> <zabijcie mnie>

 

Powiedzcie mi jak to się dzieje:

Reguluję tylną przerzutkę:

 

ustawiam min wychylenie przerzutki na największej koronce (1) śrubką L

ustawiam max wychylenie przerzutki na najmniejszej koronce (9) śrubką H

ustawiam przerzutkę na średniej koronce (5) śrubką baryłkową.

 

Wszystko ładnie pięknie, zjeżdżam manetką do koronki 1

sprawdzam:

1. dobrze

2. dobrze

3. dobrze

4. dobrze

5. dobrze

6 leciutko przechyla się w stronę 7 (dosłownie odrobinę)

7 znowu leciutko w stronę 8 (odrobinkę więcej niż poprzednio)

8 to już jest przeszło połowa odległości między 8 a 9

a na 9 w ogole nie wskakuje.

 

No to jeszcze raz. Tym razem najpierw ustawiłem 9 i w dół. Po dojechaniu do 1 okazało się że linka z 2 na 1 zeskoczyła zupełnie luźno a przerzutka już kiedy na manetce było 2, znajdowała się w pozycji 1...

Stwierdziłem że sram wszystko i zrobię jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mam taki pomysł, weź usiądź z tyłu rowerku, wrzuć np. bieg 5 na manetkach i żeby z tyłu tez była 5 i spróbuj ustawic tak przerzutkę żeby górne kółeczko przerzutki było w jednej linii z 5 biegiem przerzutki, nie ma bata, muszą potem wszystkie biegi działac, a jak nie działają, to ja nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Nie mogę wyregulować swojej XT (tylnej). To znaczy jak by była dobrze wyregulowana nic nie ociera lecz ma problemy by wskoczył łańcuch na większe koronki musze jej dopomóc lekko naciskając manetkę. W odwrotnym kierunku tego nie ma ładnie spada na mniejsze koronki. Mam kasetę, manetki, łańcuch i przerzutkę XT. Przejechane ma to wszystko niewiele 3000km.

 

Moje domysły mogą być takie:

a) Luzy przerzutki

B) krzywy hak prze.

 

Co o tym myślicie.

 

--- 06.05.07.:

 

pomoże ktoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dawno je zakładałeś? Może się zabrudziły?

 

Najlepiej idź do sklepu kup nowe pancerze i powinno być wszystko dobrze, o ile z regulacją przerzutki nie masz problemu :)

 

Ewentualnie wersja oszczędnościowa - daj kropelkę smaru do wnętrza pancerza, poruszaj linką żeby się dobrze rozprowadził a następnie wytrzyj pozostałości. Powinno być dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad roku walcze z ustawieniem tylnej przerzutki w moim fullu, problem jest taki: w jedna strone przerzuca sie bez problemow (1->8) w druga jednak mam "opozninenie" o jeden bieg: musze przerzuc z 8 na 6, zeby weszlo z 8 na 7. Oczywiscie moge ustawic tak, ze dziala w druga strone (8->1), ale wtedy jest opozninie z 1 na 2...

Przed zima zastosowalem sie do rady znajomego i kupilem jakies bardzo dobre pancerze teflonowe, chyba Clarksa, i oczywiscie specjalna linke. Zalozylem, ustawilem i smigalo prawie idealnie, ale ostatnio znowu zaczal sie problem, wiec linke przeczyscilem, nasmarowalem odrobinka oleju, ale to nic nie dalo.

Czy moze ktos uporal sie z tym problemem i moze mi pomoc, bo mnie cholera juz bierze! W kazdym z moich 5 poprzednich gorali bez tylnego zawieszenia udawalo mi sie ustawic przerzutki idealnie...

Moze daloby sie skrocic (lub wymienic na twardsza) sprezyne, ktora naciaga tylna przerzutke, ktos juz tak robil?

 

Rozo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możesz masz za duże gięcia pancerzy? Prawdopodobnie jest gdzieś za mocny kąt i linka ma straszne opory. Ustaw sobie na pierwszej (największej koronce) na kasecie i następnie bez kręcenia pedałami zrzuć na niższy bieg. Podejdź teraz na tył roweru i pociągnij linkę od przerzutki. Sprawdzisz tym sposobem czy możesz ją lekko wyciągnąć. Skoro tak to wina leży w pancerzach.

 

Stara ta przerzutka? Może sprężyna też już troszkę osłabła przez lata użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...