Skocz do zawartości

[bloki SPD] montaż bloków


Kanonier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dotarły do mnie dzisiaj pedałki SPD i znowu pojawia się problem.

Na zdjęciu z linków widać bloki SPD które dotarły do mnie razem z pedałkami i mam pytanie:

Jaka powinna być kolejność tych części??

Próbowałem na różne sposoby to wkręcać ale śruby są za krótkie. Co jest grane przecież to oryginalne śruby.

Ta po lewej jest od pedałków a ta po prawej (dłuższa) była razem z butami ale też jest za krótka!!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f37e286ad58858e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b43c57b11aecdef7.html

Proszę o odpowiedzi bo chciałbym je wytestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są buty szosowe i te otworki w butach są stroszkę głębiej schowane ale w końcu śruby mam od nich z kompletu to powinny pasować.

Co do śrub - nie dostają do tego gwintu, który jest w bucie (zaznaczony czerwonym kółeczkiem na zdjęciu z linku wyżej) i nie da się ich przyczepić.

Teraz przykręciłem same bloki (bez tej czarnej podkładki) i wszystko trzyma się elegancko. Nic się nie stanie jak tak zostawię??

Przejechałem kawałek z blokami zamontowanymi w ten sposób (bez podkładki) i elegancko działa.

Jeszcze jedno pytanie:

Jak ustawić położenie stopy na pedale?? (palce powinienem mieć chyba troszeczkę skierowane na zewnątrz a ja mam troszkę do "środka roweru"....) Bez tej podkładki chyba tego nie zrobię - przynajmniej tak mi się wydaje....

Czy nie da się tego zmienić i noga ma być ustawiona tak jak jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty spd zazwyczaj maja dwie "szyny" na ktorych mocujesz blok..u Ciebie widac jedna szyne...druga..krotsza..i kilka otworow :|

Dziwne...dziwne... co to za butki?..i przy okazji srubki roznych rozmiarow? :|

Montowalem bloki time..i shimano..jakos nie przypominam sobie bym mial rozne srubki :|

 

Pozdro

 

Edit: Nie widzialem Twojej odpowiedzi :)

 

Hmm w zwyklych spd'ach mozesz raczej regulowac tylko polozenie bloku przod-tyl..a nie boki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak na zewnątrz. Powinny być równolegle do osi roweru.

Na początku, jeśli dotąd jeździłeś na zwykłych pedałach i automatycznie ustawiałeś stopy palcami na zewnątrz, czasem się wydaje, że palce są skierowane do środka - ale to może być złudzenie, przyjrzyj się. Pedały zresztą mają luz roboczy i stopą w pewnym minimalnym zakresie można obracać (bardziej na zewnątrz lub bardziej do wewnątrz).

Ewentualnie możesz mieć krzywo przykręcone bloki - to też skontroluj.

Pozdrówko poglądowe :)

 

PS. rymo, to buty szosowe, tam trochę inaczej jest :)

PS 2. A propos: nie jestem pewna, czy do butów szosowych w ogóle pasują "górskie" bloki - może stąd te problemy?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

To mój pierwszy komplecik SPD i może rzeczywiście wydaje mi się, że palce skierowane są do wewnątrz.

Buty to NORTHWAVE REVOLUTION. Te krótkie śruby dostałem razem z pedałami a te dłuższe razem z butami ale i tak są za krótkie...

Dopiero kiedy wyjąłem te czarne podkładki wszystko jest OK ale nie widzę potrzeby ich montowania bo można jeździć bez tego:-)

Buty chcę używać do lekkiego MTB ale przyciągnęła mnie w nich carbonowa podeszwa :twisted: Wiem, że mogą być śliskie ale większość czasu spędzam na asfalcie lub w terenie, na którym nie trzeba schodzic z roweru...

Mam teraz propozycję zamiany ich na NW MOJAVE ale rozmiar 44 czyli o jakieś 5mm za duże na mnie to wolę już tą śliską podeszwę jak za duży rozmiar, a jak się te wysłużą to wtedy kupię typowe do MTB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

W butach Kruka mam dwa rzędy otworów. I teraz pojawia sie pytanie gdzie zmontować bloki: dalej czy bliżej od przodu buta.

Od czego to zależy? Czy od indywidualnego dopasowania czy są jakieś zasady?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa rzedy otworow umozliwia regulacje. Tak jak napisales, kwestia indywidualnego dopasowania. Ustaw sobie bloki w srodkowej pozycji i dopasuj przesuwajac je do przody czy do tylu, na boki etc... wedle uznania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanonier, to nie jest żadna podkładka, zauważ ze w niej jest gwint, w butach MTB masz tą blaszkę już włożoną zazwyczaj, a to jest zapasowa. W szosowych najczęściej blaszka z gwintowanymi otworami jest zamontowana na stałe i posiada więcej otworów do różnych typów bloków, a SPD masz dwa rodzaje , zwykłe oraz SPD-R szosowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...