Skocz do zawartości

[manetki] dualcontrol


Pulse

Rekomendowane odpowiedzi

O właśnie mówisz że rapidfire dobrze chodzą?? Bo własnie nie miałem okzaji wytestowac jeszcze. Chiałem własnie sprawdzić jak sie zachowuja podczas szybkiego przełączania biegów. Jakbym wymieniał klamki to zastanowiłbym sie nad nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pracują Deore, ale od wczoraj mam LX Dual Control i wszystko z nowym napędem LX działa świetnie. Muszę odkręcić sobie tylko te pierdółki poniżej klamek, bo są absolutnie zbędne. Ogólnie bardzo polecam LX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie odgrzać kotleta.

 

Jestem w posiadaniu DC XT M760, które do tej pory leżały i czekały, aż zajeżdżę napęd 8sp. Trafiłem okazyjnie manetki RF XT M770 i oczywiście kupiłem :D . I teraz stanąłem przed klasycznym dylematem osiołka - któreś z nich muszę sprzedać, a założyć drugie. Na razie brakuje mi jeszcze klamek, bo może bym wypróbował obie opcje(używam teraz klamko-manetek EzFire). Planowałem zakup przerzutki z odwrotną sprężyną, na razie wstrzymuję się do czasu podjęcia decyzji z manetkami, a kuszą mnie obie opcje. Proszę o argumenty za 1 lub 2 opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie wojna zacznie....

 

sam jezdzilem z xt dc i xt rf...coprawda dc byly uzywane, ale chyba jednak dla mnie lepsze sa rf...jednak jakoś to wszystko lepiej chodzi, mniej siły trzeba użyć do zmiany biegu (szczególnie przód np. po błocie - w dc to byla masakra) chyba ładniej wyglada, no i jest dużo lżejsze

 

jednak i tak całe to pisanie można sobie o kant zada obić bo każdy lubi co innego i prawda jest taka że puki nie wyprubujesz to sie nei dowiesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadł mi do głowy pomysł, żeby założyć na razie tylko lewą klamkę od DC, zobaczę jak to się je, a może też pokuszę się o założenie RF na prawą stronę, bez klamki hamulca. Przez kilka dni będę musiał hamować tylko przednim.

 

Nie chcę wywoływać wojny:), sam jestem ciekaw co mi przypadnie do gustu bardziej.

 

W każdym razie zmiana z ST-EF50 będzie kolosalna, zwłaszcza, że prawa manetka ma bardzo burzliwą przeszłość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma luzu... W lewej klamce masz zmiane przedniej przerzutki i tam musisz wiećej linki naciągnać dlatego tak szybko czuć opór. w prawej masz zmiane tylniej a tam oporu praktycznie nie ma bo linka d ługośc naciągniecia linki jest maleńka:) jeśli masz luzy.. to źle.. musisz pójsc z tym do sklepu rowerowego na reguilacje. w klamkach jest taki moment że przed zmianą trzeba jakis maleńki kąt przechylić klamką...ale to logicnze zę tak jest,aby podczas ostrego hamowania się nam nie zmeiniły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@premier2. Prawie jestem pewien, że montując tylko lewą manetkę DC dla porównania, owo porównanie bez wątpienia wypadnie na korzyść RF. Jestem użytkownikiem DC i mogę stwierdzić, że przełączenie przedniej przerzutki to moim zdaniem słaba strona DC. Trzeba wykonać naprawdę spory ruch ręką w dół, żeby przełączyć bieg. Pod tym względem nawet tanie RF są sporo lepsze. Prawa manetka to z kolei zupełnie inna para kaloszy i tu jest naprawdę świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jezeli mozecie to opiszcie jak jest różnica w klamkach dualcontrol z normalna sprężyną i z odwruconą, ja mam Lx DC z normalna Lx przerzutka z tyłu i działa dobrze- klamka w góre cięzszy bieg, w dół lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...