Skocz do zawartości

[Siodło] dla kobiety


gruczniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja druga połowa śmiga na bajku z zamontowanym obecnie siodłem WCS. Niestety narzeka na brak wygody. Przy poprzednich siodłach również był problem.

 

Chciałbym poprosić o informacje kobiety lub osóby posiadające informacje z pierwszej ręki:

 

Jakie wybrać siodło dla kobiety(wygoda), możliwie lekkie i niedrogie?

 

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek info.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musi to być siodło typowo dla kobiety, związane jest to z budową ciała. Ja na przykład na biku żony jestem w stanie zrobić max 10 km i to w spodenkach z pampersem, bez spodenek w ogóle nie podchodzę :)

Co oznacza pojęcie niedrogo ? 50 , 100 ,500 ?

Żonka śmiga na tym :

http://velo.com.pl/php/produkty.php?m=0&am...p=%&id=1140

i bardzo sobie chwali. Nie wiem czy odpowiada do końca Twoim wymogom.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecam to siodelko => http://www.allegro.pl/item182327761_siodlo...arco_blaze.html Przede wszystkim nie jest drogie. :)

 

Poza tym polecam SLRa, ale tu cena jest zdecydowanie wyzsza. Mialam okazje sie na nim przejechac i idealnie lezalo mi pod tylkiem tak wiec powoli przymierzam sie do jego kupna.

 

Porozmawiaj z dziewczyna o tym jakie siodelko by ja satysfakcjonowalo - miekkie czy twarde, mniejsze czy wieksze, krotsze czy dluzsze. Wtedy latwiej bedzie Ci pomoc, bo pojecie "wygodne siodelko" dla kazdego oznacza co innego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na San Marco Atola - kobiece siodło sportowe. Moje to jego tańsza wersja - Atola Pullteck. Z tą szerokością to zależy od upodobań - Atola ma 14-14,5 cm i ja akurat wolałabym, aby było węższe. Ale poza tym nie mam najmniejszych zastrzeżeń, jeździ się świetnie, również na terenowo-asfaltowe wycieczki powyżej - czasem dobrze powyżej - 100 km (a pampersa nie używam). Toteż polecam. Realna waga w okolicach 310 g.

Pozdrówko rekomendujące :)

 

PS. Następnym razem załóż temat zgodnie z Zasadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...