Skocz do zawartości

[serwis] serwisy w warszawie


helmn

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mieszkałem na tarchominie to u nich byłem kilka razy, generalnie kiedy mają luuz i sami się zajmują serwisowaniem to jest ok, ale kiedy zaczyna się większy ruch to sami nie wiedzą co robić i za co się łapać. Do pomocy zatrudnili jakiegoś chłopaczka swego czasu. Jak patrzyłem na regulacje przedniej v'ki w jego wykonaniu to wyszedłem z serwisu. Ale generalnie polecam :P Więcej na + niż na - :wacko:

 

Ej, no przeciez sie chlopak musi na czyms nauczyc nie? Dali mu Vki, zeby sie wogole nauczyc poslugiwac narzedziami.

Kazdy sie kiedys uczyl. Ja jeszcze miesiac temu nie potrafilem ustawic sam Vkow. Teraz zajmuje mi to mniej niz 5 minut, ale np jak wyregulowalem sobie przerzutke to chodzila srednio, dalem do serwisu i zrobil mi koles co naprawde to umie a nie jego zona i chodza do dzis MIOD!!!

 

Wracajac do tematu:

 

Jakies dobre serwisy na mokotowie/ursynowie? I zeby ceny byly przystepne (czyt. jestem studentem, nie mam co jesc a jezdzic trzeba :huh:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!, ta wypowiedź będzie pisana pod wpływem emocji.

Właśnie odebrałem z serwisu Skleprowerowy.pl przy Broniewskiego oba moje hamulce Elixir CR. Cena - 40zł za jeden. Wcześniej zamówiłem Bleed Kita, ale niecierpliwy byłem i nie chciało mi się czekać :) ... Hamulce były zapowietrzone, dodatkowo klamkę tylnego potraktowałem brunoxem do amortyzatora :wallbash: , no i jakoś tak akurat wtedy przestała odbijać ... No cóż, mój błąd. Zaniosłem je więc do tego "serwisu". Na miejscu serwisant wyjaśnił, że psiknięcie nie daj Boże wd40, ale też kontakt z brunoxem czy wodą (sic!) niszczy uszczelki w klamkach. Poradził wymienić uszczelki. "Ale jak płyn nie dostał się głębiej, to może da się je (hamulce) jeszcze uratować". Zaniepokoił się też, że jeden z klocków w hamulcu słabo odbija (a jeden z klocków był bardziej wysunięty niż drugi), jednak mogła być to wg niego wina zapowietrzenia. Ogólnie określił moje hamulce mianem "trudnego przypadku", a uszczelki w avidach "porażką". Stanęło na tym, że nie zależy mi na zrobieniu ich jeszcze tego samego dnia (a serwisant sam to proponował), ale chcę mieć na następny dzień (czyli dzisiaj) jak najwcześniej rano. Późnym popołudniem wysłałem jeszcze na wszelki wypadek (i absolutnie w dobrej wierze) maila z linkiem do tego, co udało mi się wyczytać o problemach z klamką spowodowanych psikaniem tam brunoxem. Pan serwisant podziękował, ale uznał, że sam wie co zrobić.

Oczywiście, przychodzę o godzinie otwarcia sklepu, a pan serwisant - "avidy jeszcze nie są gotowe, przecież dopiero otworzyliśmy, proszę przyjść za 1,5h". Nastrój mi się trochę pogorszył :angry2: , no ale przecież i tak nic nie poradzę... Umówiłem się na za 1,5h. Wiedziony pesymistycznym przeczuciem postanowiłem jednak dać panu serwisantowi więcej czasu. Zjawiłem się więc za 3,5 h ;) Kieruję się do serwisu, który jest umiejscowiony w piwnicy sklepu (wcześniej, jak przyniosłem hamulce, dziewczyna siedząca przy kasie tam mnie skierowała, więc chciałem pójść od razu).

Zatrzymał mnie jednak taki chłopaczek-doradca i mówi stanowczym głosem "przyniosę hamulce, proszę tu poczekać". Czemu mnie zatrzymał mogę się teraz tylko domyślać :voodoo: Wraca i mówi, że serwisanta już nie ma i daje mi hamulce. Pytam się "czy wszystko ok?". On na to "no, to trzeba by zobaczyć jak się je zamontuje w rowerze, tak to trudno powiedzieć". Niestety, i w tym momencie nie zapaliło mi się czerwone światełko ostrzegawcze :( Popatrzyłem na hamulce - klocki w jednym tak samo nierówno, jak wcześniej, klamka też nie odbija... :verymad: Nie wiedziałem co zrobić - męczyć się z nimi za 40zł z marnymi perspektywami na reklamację (pewnie "bo przecież hamulec i tak był zepsuty") czy pójść sprawdzić do domu - może wyregulować klocki, może klamka się dotrze (mam blade pojęcie, to moje pierwsze tarczówki, te hamulce mam od miesiąca). Pomyślałem - mam karę za naiwność. I wyszedłem (wcześniej pomogłem robiącemu "za dobre wrażenie" gadatliwemu chłopaczkowi-doradcy wyjąć te czerwone plastiki służące do rozpychania klocków (zostawili swoje), nie umiał bo "nie mam avidów, stąd konsternacja z mojej strony" :laugh: ). Nie był to jednak koniec niespodzianek :angry2: . Wsiadłem sobie do tramwaju i wyjmuję hamulce z plecaka. Klamka jakaś taka dziwnie wilgotna w załamaniach :angry2: , dopiero teraz zauważyłem. Wziąłem palec do ust i po raz pierwszy w życiu dane mi było posmakować smaku DOTa :blink::woot: Przesunąłem palcem po wilgoci, okazało się, że usunąłem sobie napis "DOT 5, 4.1 only" :w00t: Szybko zacząłem wycierać klamki i zacisk. Jak wytarłem , to nacisnąłem parę razy uszkodzoną klamkę - a nuż się dotrze <_< Nie dotarła - do tego spomiędzy klocków wyciekła kolejna porcja DOTa, a klocki się przestały być wobec siebie równoległe :voodoo: Powycierałem znowu i dalej wolałem się już hamulcem nie bawić. Teraz leży na półce i czeka, aż wymyślę, co robić.

Podsumowanie - nie chcę używać wulgaryzmów, więc powiem, że takie "podejście" (a de facto "brak podejścia" bo serwisant się ulotnił) do klienta wyBITNIE mi się nie podoba. Obsługa sklepu ma bardzo ograniczone pojęcie (mówię tu o chłopaczku-doradcy, który przy każdym bardziej szczegółowym pytaniu odsyłał mnie do tego jedynego serwisanta; w przypadku panienek śmiem twierdzić, że żadne) o tym co sprzedaje. Serwisant ma skłonność do znikania w kluczowych momentach. Że o zwykłej uczciwości nie wspomnę. Aha, żeby nie było - przedni hamulec zrobiony ok (chociaż, w sumie jeszcze nie założyłem).

Jeśli macie jakiś poważniejszy problem wymagający fachowych umiejętności, dla własnego dobra radzę poszukać innego serwisu.

Szczegółowe dane: ul. Broniewskiego 7, Warszawa, Sklep Rowerowy iX S.C.

 

BTW - jeśli macie jakiś pomysł jak naprawić klamkę, to byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a jakiś dobry serwis na żoliborzu lub okolicy? po sezonie chciałbym oddać sprzęt bo nie mam go gdzie tu sam serwisować (uroki mieszkania w wynajętym pokoju...)

 

Witam.

Na zoliborzu niestety po dobrych latach nastapily od jakiegos czasu cienkie, mowiac dosadnie b.cienkie <_<

Nie ma juz tych dobrych fachowcow urzedujacych kiedys w sklepach-zwlaszcza w sieci x.

Polecam serwis na sniegockiej

eX - Powiśle

adres - ul. Śniegockiej 2 (róg Czerniakowskiej)

telefon - (22) 629-15-67

mail - ex@skleprowerowy.pl

 

lub-jesli chce sie jechac dalej

 

Adres: ul. Zamiany 12 02-786

Warszawa Ursynów

 

tel: (022) 644-29-02

fax: (22) 644-29-08

E-mail: sklep@rowery.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiś dobry serwis na żoliborzu lub okolicy? po sezonie chciałbym oddać sprzęt bo nie mam go gdzie tu sam serwisować (uroki mieszkania w wynajętym pokoju...)

Na Potockiej 14 w pawilonach róg Marii Kazimiery jest na tyłach ukryty niepozorny serwis "Sunmachine". Prowadzący go Rafał to perfekcjonista (czasem aż za bardzo), serwisuję u niego rowery do lat, moge powiedziec że naprawdę wkłada serce w swoja robotę, nie odwala jak większość serwisów ( w tym niestety Swiat Roweru przy Spójni). Gorzej u niego z częściami bo to mały warsztacik w garażu, zwylke trzeba czekać na konkretną część jak zamówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Ja swoje RS serwisuję w Legion-serwis i jestem z ich pracy zadowolona a serwisuję zawsze na wiosnę i nigdy nie mieli u mnie wpadki.. Ale proszę tego nie komentowac - ja piszę tylko w swoim imieniu.

 

A Bartoka też jest ok - mój pierwszy amor RS serwisowałam kiedyś u nich (byli wówczas jedynym serwisem w wawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

R.S. serwisujemy sobie sami:) A tak na poważnie to polecam serwis na Browarnej, zaje..ści kolesie, koła tam zaplatałem i też super zrobili.

Jeśli chodzi o hamulce to skracałem i odpowietrzałem w Unex'ie na woli, za######iści kolesie jeśli chodzi o heble, nie dość, że zrobili za 20 zł koło to działa lepiej niż oryginał - Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mieszkam w białołece ale do dudy nie oddawałem roweru (w zawsadzie sam robie i mam do tego zaufanie bo wiem co zrobiłem) jeden wielki minus to tak sie zapytalem o cene juicy 7 (z nudow z gory wiedziałem ze bede gdzie indziej kupowal) i uslyszalem 650 komplet??? - tak komplet na jedno kolo!!!:)(na allegro komplet p+t 790)

 

a tak to moge polecic marcela tylko w sezonie to sa zawaleni robota a na pewno tam bede zaplatal kola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeżeli chodzi o serwis na Mokotowie, to wciąż szukam dobrego i jest ciężko... ;)

Z góry chciałbym odradzić jakąkolwiek współpracę z serwisem Tom-Sport, jest to serwis rowerowo-narciarski na ulicy Bartoszka 5.(Sadyba)

Obsługa jest cholernie niemiła w dodatku zawsze stawiają identyczną diagnozę (brak wiedzy) i są drodzy. Jeżeli chodzi o samego właściciela sklepu to straszny, kolokwialnie mówiąc, burak.

Naprawdę odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że z dolnego mokotowa na gocław trasą siekierkowska nie jest zbyt daleko, a niedaleko mostu na Samolotowej 4 jest Bikeman gdzie mogę z czystym sumieniem polecić ich serwis, zawsze jak korzystałem z ich usług to nie miałem żadnych zastrzeżeń, nie naciągali robili tylko to co trzeba było, i co chciałem żeby było zrobione, i robią to dobrze, nie trzeba się martwić o jakieś niedoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

do wycentrowania obręczy nie potrzeba specjalnych umiejętności czy sprzętu wiec w każdym napotkanym serwisie zrobią to bez zadnych problemow

 

 

To samo można powiedzieć o serwisie hamulców albo suportu. W obu przypadkach miałem jednak niespodzianki.

 

BTW chodzi o dość unikatowe koła, więc zależy na doświadczonym fachmanie.

 

Więc ponawiam pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał się zapuścić na Grochów to polecam sklep i serwis ######m http://www.######m.waw.pl/, ten sklep istnieje od przynajmniej 20-paru lat, pod okiem tego samego właściciela, który zna się na robocie, ceny nie za wysokie, tylko nie jestem pewien czy zrobiłby od ręki czy może musiałbyś zostawić to koło u niego na dzień, ale masz pewność że nie zedrze z Ciebie, on nie wyszukuje problemów tam gdzie ich nie ma tylko robi to co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawdopodobnie czeka mnie wymiana korby (żle dokręciłem pedał i się gwint wytarł całkowicie). Możecie polecić mi serwiś w okolicach żoliborza, który zrobi mi to w miarę tanio? Jakie to są w ogóle koszta jeśli mowa o trekkingu z jednorzędową korbą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na Broniewskiego i właśnie polecili mi ekipę z Powstańców Śląskich 69. Super! za 30 pln zrobili mi gwintowanie, tulejkowanie czy jak to się nazywa. W każdym razie od ręki. Polecam Broniewskiego i Powstańców Śląskich, jedni dobrze doradzili, drudzy extra wykonali robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oddałam rower do Serwisu Rowerowego BDC Tarchomin ul. Mehoffera 26. NIE POLECAM!

Wchodzi się do tego sklepu... i nic... stoi się i gapi na asortyment i nic... stoi się przy kasie wgapiając w sprzedawcę... i nic.... nawet słowem się nie odezwali.

Nie wiem... może zdziwieni, że kobieta w szpilkach weszła do sklepu. Nie wiadomo kto tam jest sprzedawcą a kto klientem.

Jak odezwałam się do Pana za ladą pytając o stronę internetową, cennik i zakres usług to raczej nie zrozumiał o co mi chodzi, a jak się odezwał to jakby był mocno niewyspany albo na lekach.

Jedynie normalnie funkcjonującym człowiekiem wydał się być Pan, który robił mi rower.

Zapłaciłam za przegląd 90 zł i małą śrubkę 5 zł. Szczerze mówiąc, nie wiem co oni w nim robili - oprócz tego że prosiłam o regulacje tylnego hamulca (to zostało zrobione) - nic nie widać aby cokolowiek poza tym hamulcem zostało wyregulowane, blokada skoku nadal nie działa.

W serwisie Gianta płaciłam podobnie.. chyba 80 zł i wszystko było cacy. A tu... normalnie nie ma za co pochwalić Panów... no może za to że znaleźli mi śrubkę za 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...