Skocz do zawartości

[suport HII] zadziory po kluczu, normalka?


Wilku89

Rekomendowane odpowiedzi

witam, tak wiem, zaraz mnie zjedziecie, ze niepotrzebnie zakladam kolejny błahy temat, ale dajcie sobie cos na uspokojenie zanim zaczniecie czytac :twisted:

otoz, po zamontowaniu korby w serwisie, zobaczylem na suporcie [to srebrne wychodzace z mufy suportowej] ze powstaly zadziorki po kluczu. to korba xt fc-m760 hollowtech II i wlasnie mam pytanie, czy powstale zadziorki po kluczu na tych wglebieniach w suporcie to normalka? tez tak macie? bo boje sie, ze po kolo 10tyskm gdy przyjdzie czas na wymiane lozysk, klucz moze mi przeskoczyc przez te zadziory. aaa wlasnie, a jak wymeniam, to tylko same lozyska, czy caly wlasnie taki suport, btw jaka cena takiego suportu? czekam na odpowiedzi, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladalem niedawno identyczne korby i suport w rowerku. Faktycznie zostaja slady po kluczu, jak widac Shimano robi zewnetrzne czesci suportu z dosc miekkiego metalu. Mysle ze jesli zadziory nie zjechaly zupelnie misek to spokojnie sobie poradzisz przy kolejnym wkrecaniu. Ja swoje miski krecilem trzy razy bo sie zamotalem z podkladkami i pozakladalem raz za malo,drugi raz nie po tej stronie :). W zasadzie po trzech dokrecaniach miski wygladaja identycznie jak po pierwszej probie wiec zadziory juz sie nie powiekszaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wyglada na to, ze koles w serwisie zaniedbał robote i niedbale przykrecil suport ?

 

Niekoniecznie, mam ta samą kobre co Ty mam to samo, koleś mówił, że to normalka zależy od klucza (te klucze są bardzo dziwne, wiem bo mam) I nic się nie stanie, trzymam go za słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem na początku marca wkład Team GigaXPipe Truvativa kluczem firmy X-Tools i też zrobiłem zadziory. Całość montowałem 3 razy, bo nie pasowało mi że od strony korby oś jest goła na odcinku 3mm i myślałem, że coś źle zrobiłem. Po wizycie w kilku sklepach stwierdziłem, że tak to przewidział producent. Mi się to jednak nie podobało, więc dorobiłem sobie uszczelkę.

 

Podejrzewam, że miski są bardziej przemyślane, niż wygląda to na pierwszy rzut oka.

Po trzykrotnym wkręcaniu i odkręcaniu nacięcia mają tylko zadziory spowodowane dokręcaniem. Z przeciwnej strony na nacięciach nie ma śladów.

Więc może jedne krawędzie są inaczej utwardzone żeby zapewnić pewne odkręcenie, a drugie są miękkie żeby nie dokręcać na siłę?

Zadziory może są winą kiepskiego klucza(nowy użyty tylko do tej korby), ale do jednorazowego montażu szkoda było mi ponad 80zł na oryginalny Truvativa.

 

Przy okazji ten klucz Truvativa to jedyny nasadowy, jaki widziałem.

Park Tool jest płaski, ale też chwyta wszystkie wcięcia.

Natomiast większość kluczy ma konstrukcję otwartą (klony TL-FC32), przez co chwytają mniej nacięć.

Ciekawe czemu skoro i tak nie da się tych kluczy włożyć od boku?

Bezsensowna, kilkuprocentowa oszczędność materiału.

Mój X-Tools też wygląda, jak Shimanowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...