Skocz do zawartości

[Nawigacja Garmin] alternatywa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym zapytać czy ktoś ma jakąś alternatywę dla Garmina (nie powiem w co Garmin leci z cenami). Potrzebuję licznik i zegarek tej samej firmy. Ale warunkiem jest też strona www z wszystkimi danymi z urządzeń.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję to trochę jako żart, bo cenowo to słaba opcja, ale iPhone (nowy i raczej Pro z uwagi na ekran) i Apple Watch (Ultra) to zestaw z ciekawymi możliwościami. Nie ma podejścia do Garmina w zakresie baterii, ale ma 100 innych zastosowań, masę aplikacji i z powodzeniem używam go na wycieczkach. Użycie wskazówek głosowych zamiast ekranu oszczędza baterię. Masz mapy on-line jak można i trzeba, do tego (przy wygodnym uchwycie - polecam MOUS) jest aparat, a nawet można użyć jako kamerki. Ekran nie ma problemu nawet w pełnym słońcu. Nie powiem "sprzedaj Garmina, kup iPhone", ale raczej "jak masz iPhone to się zastanów, czy jeszcze potrzeba Garmina". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ppd4791 napisał:

Witam wszystkich. Chciałbym zapytać czy ktoś ma jakąś alternatywę dla Garmina (nie powiem w co Garmin leci z cenami). Potrzebuję licznik i zegarek tej samej firmy. Ale warunkiem jest też strona www z wszystkimi danymi z urządzeń.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

EDGE 530 kupisz za 800 zł. Nowy z 3 latami gwarancji. Do tego np. Instincta dostaniesz za 900 zł. Czyli za 1700 zł masz zestaw ze spójnym środowiskiem. Ma swoje wady, ale i sporo zalet. Jak poszukasz to na promocjach znajdziesz taniej i urwiesz jeszcze kilka złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instint 2 Solar + Edge 530 + Inpeak = pełnia szczęścia w moim przypadku.

Natomiast ekosystem z zegarkami + komputerem rowerowym mają też Sigma, Polar, Coros, a komputerki hammerhead "rozmawiają" z zegarkami Suunto.

Miałem raz podejście do wahoo, poszedłem do sklepu stacjonarnego, poprosiłem o prezentację, ale sprzedawca po kilku minutach rozmowy powiedział, że 200 metrów dalej jest sklep z garminem i lepiej żebym nie marnował u niego czasu. Przekonało to mnie 😄

  • +1 pomógł 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą jest po prostu najlepsze z możliwych rozwiązań, gjejfon na QuadLocku. jak trzeba dłużej to powebank w płetwie jak grawvel czy szoska i nie ma nic czytelniejszego/lepszego, sam się o tym przekonałem dziękując Garminom Wahoodrom i inszym  Brajtonom 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ppd4791 napisał:

Chciałbym zapytać czy ktoś ma jakąś alternatywę dla Garmina (nie powiem w co Garmin leci z cenami)

XD

Powodzenia z szukaniem czegoś co nie odstaje całokształtem od garmina 😂 Produkty są na topowym poziomie, suport jest na topowym poziomie, obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna jest na topowym poziomie, nie ma nic za darmo. Lepiej zapłacić raz (swoją drogą utrata wartości bardzo mała) i mieć sprzęt, który spełnia wszystkie wymagania niż szukać półśrodków. Ile zaoszczędzisz? 3 stówy? 5 stów? A sprzętu będziesz używał codziennie przez kilka lat.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Na razie mam Edga 830 + Fenix 7. Ale nie wiem co będzie jak się zepsują. Jak widzę że nowy najtańszy Fenix 7 kosztował 2300 zł, a nowy najtańszy Fenix 8 kosztuje 4300 zł. to mam wrażenie że Garmin mnie w ch.. robi. To samo zresztą z nowymi licznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mihau_ napisał:

I co sobie w to wepniesz? Za darmo to masz? A zegarek gdzie? 

Nie "walcie" przysłowiowego głupa może co? Każdy jakiś giejfon przecież ma. Ja kupiłem Garmina 7X by mieć długi czas rejestracji, chciałem dokupić "komputerek" do navi, ale po próbach z pożyczonymi i niezadowoleniem z czytelnością i ograniczeniami, doszedłem do wniosku, że po prostu najlepszy jest giejfon z jego wadą, baterią, ale to już wspomniałem -powerbank duży wg potrzeb w płetwie na stałe podłączony. To jest forum, więc skoro ktoś pyta ma różne alternatywy podane.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak widzę że nowy najtańszy Fenix 7 kosztował 2300 zł, a nowy najtańszy Fenix 8 kosztuje 4300 zł. to mam wrażenie że Garmin mnie w ch.. robi. 

No to sobie najpierw odpowiedz na pytanie czy ci naprawdę najwyższy model zegarka potrzebny. Pomijając ludzi co go kupują dla szpanu to przecież sprzęt naprawdę dla wymagającego użytkownika, który ma duuuuuże potrzeby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ppd4791 ale po co zakładasz, że musisz mieć najnowszy model? Zwróć uwagę, że dzisiaj taki Edge 1050 kosztuje 3200 a EDGE 1040 to 2200 zł. Model wstecz zauważalnie staniał. Dodatkowo da się go kupić dużo taniej np. w Niemczech. Nawet 2 modele wstecz Garmin oferuje więcej niż większość tańszych zastępników. Używaj tego co masz. Jak Ci padnie to kup nowe poprzedniej wersji do aktualnej i znowu używaj lata. 

A to, że ceny rosną... Powodów jest kilka. Po pierwsze inflacja, która sporo namieszała. Po drugie zawsze płacisz podatek od nowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mentos napisał:

Nie "walcie" przysłowiowego głupa może co? Każdy jakiś giejfon przecież ma.

No i co z tego że ma? Nie każdy chce telefon do kierownicy roweru przypinać. Sensowny smartfon (już o iPhone nie mówiąc) to kupa siana, koszt większy niż licznik a do tego podatność na uszkodzenia o wiele większa. Dochodzi też kwestia stabilności działania i czasu pracy na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mentos napisał:

Nie "walcie" przysłowiowego głupa może co? Każdy jakiś giejfon przecież ma. 

Wyobraź sobie, że są ludziska siedzący na prostych telefonach bez sklepu z aplikacjami. Nie potrzebują niczego ponad funkcję dzwonienia i smsów. Tych ludzi jest całkiem sporo i rynek prostych telefonów ma się całkiem dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o baterii meee a tu beeee. Logiki też poproszę więcej, po co kupować nowy giejfon, używa się tego co ma. Już widzę że pytający ma zwykłą komórkę, litości z tymi głupimi założeniami. QuadLock i nic nie jest bardziej narażone na uszkodzenie. Zresztą co mnie tam co kto lubi, ja podałem prostą alternatywę i tyle. A jak ktoś ma parcie na "komputerki" to cóż, jego sprawa, najwyżej środek na zaparcia 😉

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

QuadLock i nic nie jest bardziej narażone na uszkodzenie

Nie rozumiesz. Co jest bardziej podatne na uszkodzenie np. podczas gleby? Dedykowany licznik, który ktoś projektował pod takie użytkowanie czy 3 razy większy ekran telefonu? O uszkodzeniach optycznej stabilizacji obrazu przez wstrząsy słyszałeś?

Cytat

Zresztą co mnie tam co kto lubi, ja podałem prostą alternatywę i tyle. A jak ktoś ma parcie na "komputerki" to cóż, jego sprawa, najwyżej środek na zaparcia 😉

Wszystko według potrzeb. Telefon na kierownicy to rozwiązanie dla niedzielnego rowerzysty na trekkingu 

  • +1 pomógł 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^

a goovno prawda, nie jestem "niedzielnym rowerzystą na trekingu" a używam giejfona z QuadLockami (i co ciekawe to jest wytrzymalsze rozwiązanie niż oryginalne Garminowskie!!!) na wszystkich rowerach poza e-endurówką. Poza tym co to za "kompiuterkowa" krucjata? Podałem swój przykład jako alternatywę, i to tańszą bo giejfona raczej każdy ma, podobnie powebanka, kable a może nawet i "płetwę". I co? A no wystarczy dokupić za 3 stówy zestaw QuadLocka a nie kompjuterek za 30. Taniej? A no taniej! A w moim wypadku komputerek okazał się goovnianym rozwiązaniem względem giejfona, który jest o wiele bardziej uniwersalny i praktyczny. To są moje argumenty, a co se kto kupi czy używa to mi powiewa. A no tak, zapomniałem, "profesjonaliści", szpan czy co tam jeszcze 😁 Właśnie poomykam, pzdrover z kokpitu 😉

20241022_163710.jpg

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystko według potrzeb. Telefon na kierownicy to rozwiązanie dla niedzielnego rowerzysty na trekkingu 

halo, halo Panie!!ja  czasem jeszcze używam a nie wyjeżdżam tylko w niedzielę🤣

a tak serio to wiadomo,że nawigacja bardziej przyjazna na rowerze ale jak sie nie jedzie określonej trasy tylko "gdzieś" to w razie czego dokładniejsze mapy.cz na telefonie dobrze służą powrotowi😁

Ten Quad lock pewnie świetny ale są też tańsze alternatywy w razie czego: https://ambike.pl/uchwyt-na-mostek-na-smartphone-kellys-kls-click.html

używam tego kilka lat i trzyma w każdych warunkach ale...trzeba mieć telefon przeznaczony tylko na rower bo do takiego codziennego telefonu nie przykleisz tego czegoś, no chyba,że do etui

Edytowane przez Przecietny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szajbna napisał:

@Mentos przecież ty nie podałeś żadnej alternatywy ! 

telefon, powerbank, kable , płetwa ?! co to ma być ? zestaw na choinkę 🤣

 

Nie, ślepy?, To co widać, to co mam i miałem i komputerka choć spróbowałem to nie chciałem, bo dla mnie się to okazało goovnianym rozwiązaniem, ot i cały sekret 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego mam się przystosiwać, do rozwiązania które DLA MNIE jest goovniane? I nic nie demonizuje tylko giejfon dla mnie lepszy, co w tym niepojętego? Jeden woli gruszki drugi pietruszki, to jest forum a nie kącik wzajemnej adoracji jedynie słusznej opcji kompjuterkowców.

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...