Skocz do zawartości

[dla wysokich] Poszukuje sklepu z ubraniem dla wysokich/dużych kolarzy.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Potrzebuje Waszej pomocy z ubraniami.
Wzrost 200 cm , waga 130 kg.
Mam problem z dopasowaniem ubrań dla siebie od jakiegoś czasu. Albo są za małe albo za krótkie a za to szerokie.
Podane wymiary na większości stron odbiegają mocno od rzeczywistości , np kurtka endura XXL podane wymiar zamka 73 cm a po zamówieniu i zmierzeniu wychodzi 63 cm , delikatnie mówiąc drobna różnica :( i tak ze wszystkim .

Może macie jakieś lepsze doświadczenia z tym problemem i jesteście w stanie pomóc / doradzić który sklep posiada odpowiednie ubrania ? Fajnie by było jak by cena też mieściła się w widełkach rozsądku :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem , niestety nie do końca pasuje. Nie sprawdziłem całego asortymentu ale to co miałem na miejscu w olsztynie 3XL nawet nie było szans zapiąć.

Prawdopodobnie skończy się szukaniem ubrań w innych kategoriach ubrań niż "rowerowe" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważę 85 zimowe portki accent 4xl włoskie  Nallini 3xl tylko po to żeby kolano się zginało.  Większość ciuchów jest szyta dla kudrdupli i nawet gdy jest miejsce na brzuch to nogawki ustawiają kolano w " połowie" łydki... jeśli jest zimowa sztywna membrana to łekotka dociskana jest do stawu i boli albo pofałdowany miękki materiał z tyłu ugniata krążenie za kolanem.

Portki Accenta  mają membranę , nie mają pampersa dla mnie są trochę jak dresy a nie leginsy, i wiesz - bardzo je lubię. Zobacz czy coś jeszcze od nich jest na rynku czy OLX. Może to 4xl jakoś ma Ciebie wejdzie, dasz dłuższe skarpetki.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kurtek, kamizelek i koszulek długość suwaka lub wymiar określany mianem "centre front" jest dobrym punktem odniesienia. Tylko rzeczywiście niewielu producentów go podaje. Czasem masz osobno podany "centre back" - co uwzględnia fakt, że rzeczy rowerowe zazwyczaj przód mają krótszy niż tył. Przykładem może być skandynawski https://sigr.cc/ Tam w ogóle nie ma w tabeli rozmiarów pozycji "wzrost" delikwenta.

W przypadku tej endury miałeś pecha, ale w sumie nie z winy producenta, ale chyba sklepu, bo ten zmierzony wymiar zamka to musi być jakaś lokalna inicjatywa sprzedawcy (który w dodatku się pomylił). Endura w swoich tabelach rozmiarów w ogóle nie podaje tego wymiaru.

Przy Twoim rozmiarze niestety musisz się trochę namęczyć z poszukiwaniem. Ci z obydwu końców skali - niscy i wysocy, albo jakoś nietypowi, zawsze mają pod górkę. Żadnego specjalnego sklepu tylko z taką odzieżą nie znam, więc musisz szukać inaczej. Najpierw określ, co Cię interesuje, potem sprawdź rozmiarówkę producenta (bo różnice mogą być olbrzymie - u jednego 3XL to to samo co u innego 2XL), a dopiero później szukaj, gdzie to kupić (w standardowych sklepach), żeby przymierzyć, albo zamówić z opcją zwrotu po nieudanej przymiarce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HSM napisał:

Dla kurtek, kamizelek i koszulek długość suwaka lub wymiar określany mianem "centre front" jest dobrym punktem odniesienia. Tylko rzeczywiście niewielu producentów go podaje. Czasem masz osobno podany "centre back" - co uwzględnia fakt, że rzeczy rowerowe zazwyczaj przód mają krótszy niż tył. Przykładem może być skandynawski https://sigr.cc/ Tam w ogóle nie ma w tabeli rozmiarów pozycji "wzrost" delikwenta.

W przypadku tej endury miałeś pecha, ale w sumie nie z winy producenta, ale chyba sklepu, bo ten zmierzony wymiar zamka to musi być jakaś lokalna inicjatywa sprzedawcy (który w dodatku się pomylił). Endura w swoich tabelach rozmiarów w ogóle nie podaje tego wymiaru.

Przy Twoim rozmiarze niestety musisz się trochę namęczyć z poszukiwaniem. Ci z obydwu końców skali - niscy i wysocy, albo jakoś nietypowi, zawsze mają pod górkę. Żadnego specjalnego sklepu tylko z taką odzieżą nie znam, więc musisz szukać inaczej. Najpierw określ, co Cię interesuje, potem sprawdź rozmiarówkę producenta (bo różnice mogą być olbrzymie - u jednego 3XL to to samo co u innego 2XL), a dopiero później szukaj, gdzie to kupić (w standardowych sklepach), żeby przymierzyć, albo zamówić z opcją zwrotu po nieudanej przymiarce...

Próbuje znaleźć w ogóle punkt zaczepienia. Nie mam doświadczenia w tej kwestii jeszcze , dlatego dopytuje bardziej doświadczonych co się otarli o takie firmy/producentów z dostępną rozmiarówka dla dla takich typków jak ja :)

Roggelli ma dość szerokie ciuszki niektóre
ale znowu są krótkie , jak na rowerowe przystało a przy tym wzroście niestety muszą / powinny być ciutkę dłuższe niż te standardowe ....

No mam problem i to serio nie mały żeby się ubrać , o ile mi się może uda zgubić parę kilo to cm nie skrócę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...