Skocz do zawartości

[Rower] wytrzymały i szybki do jazdy po mieście


Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw musisz mi wyjaśnić co masz na myśli pisząc o ślizganiu łańcucha, bo ja może błędnie założyłem że chodzi Ci o jego wyciągniecie.

Nie wstawisz żadnej "przekładni" co najwyżej większą zębatkę do korby i tutaj pewnie Spark byłby najlepszy bo jeśli dobrze pamiętam to wchodzi tam zębatka nawet 38 z. Natomiast spowoduje to pewnie bardzo szybkie zajechanie małych koronek kasety.

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NerfMe napisał:

więc zębatka i łańcuch będą się "ślizgały zbyt szybko"...

@NerfMe: "Najpierw musisz mi wyjaśnić co masz na myśli pisząc o ślizganiu łańcucha, bo ja może błędnie założyłem że chodzi Ci o jego wyciągniecie."

Autor wątku po prostu zacytował Twój wpis... czyli to Ty powinienieś mu wyjaśnić co miałeś na myśli pisząc: zębatka i łańcuch będą się "ślizgały zbyt szybko"...

Edytowane przez Jendrass
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizganie to wiadomo że chodzi o przeskawiwanie łańcucha na zębatce fp😒

A naprzykład  w SCOTT Spark RC Comp gdyby zmienić przednią zębatka na 36T lub 38T i kasete na 10-50T lub 10-52T i wymienić bębenek na XD ? To nie dało by szansy większą prędkość?

rower-gorski-scott-spark-rc-comp.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A tak z ciekawości, to jakie prędkości przelotowe są w planie ?  To, że gdzieś przez chwilę pojedziesz 5 dych (prawdopodobnie z górki) w ogóle nie powinno być kryterium :no:

Jeżeli po płaskim masz średnio 25 -30 km/h, to nie zawracaj sobie głowy napędem, a jeśli koniecznie musi być twardszy, to trzeba sprawdzać dane ramy pod kątem maksymalnej wielkości blatu korby jaki przyjmie.

Dla przykładu (tak trochę pod temat, ale nie wiem czy nie za wolno :rolleyes:) : 2 km serwisówki przy sensownej kadencji na przełożeniu 36 x 14 dało średnią 33 km/h - tyle, że dość lekki HT na oponach 2.25" z niskim ciśnieniem (żwawo, ale bez zarzynania, na upartego zrzuciłbym z 10 na 11 -tkę i dokręcił). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pisałem ogólnie - w Shimano jest taka możliwość. Specyfikacji Spark'a nie znam :rolleyes:

Co do tych 34 km/h średniej, to podejrzewam, że to jednak przelotowa na jakichś odcinkach, zwłaszcza że na zjazdach tylko 44... ;) Był tu kiedyś niejaki "kosmonauta" jeżdżący ponad 4 dychy po DDR, a potem się okazało, że z lekkiej górki i średnia 20... :icon_wink: A jeżeli faktycznie 34 średniej po mieście, to nie wiem czy gratulować, czy powiedzieć "zwolnij, szkoda życia !" :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...