Skocz do zawartości
  • 0

Uszczelniacz - pomoc w wyborze


Gość Karmazynowy jelen

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Kupiłem ten LM (słabość do firmy z moto) będzie najwyżej w eMTB wożony. Pompkę na COto mam, ale te knoty to brzmią z lekka brutalnie. Nie zniszczą one opony? Dasz jakiś link do tego? Może jednak bezpieczniej dętka na zapas? Dziś podjechałem jeszcze do Centrum Rowerowego i kupiłem poniższe łyżki. Nie wiem sam co teraz, muszę te knoty zobaczyć :)

https://allegro.pl/oferta/topeak-lyzki-do-opon-shuttle-lever-1-1-14185026391

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Knoty to do opon bezdętkowych! Do dętek to łatki, ale nie zawadzi wozić zapas. Np. ostatnio żona miała awarię zaworka w trasie - bez zapasowej dętki byśmy nie wrócili. Ja preferuję mleko i system bezdętkowy - albo się zakleja samo, albo knotem - jeszcze nie musiałem zakładać dętki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Dzięki,

Też jeździłem na mleku (na 16k km żadnej dziury) i dość dobrze ten system przetrenowałem, nie obrażam się na niego, ale jednak wymaga on więcej pracy a jednak chciałbym minimalizować czas spędzony przy majsterkowaniu. U mnie hobby rowerowe to jednak jazda, nie pisanie, nie czytanie, nie oglądanie, ale właśnie jazda. Trochę pomajsterkowałem, coś tam się nauczyłem, super. Tak, wrzucę dętkę do torebki i zobaczymy jak to będzie. Łatek to kupować nie będę, aż takim dziadem to jeszcze nie jestem (pokora, bo nie wiadomo co przyszłość szykuje), żeby dętki kleić hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te uszczelniacze są o kand dOpy potłuc. Knoty jak już wyżej wspomniano - do systemu bezdętkowego, jak dętki to na zapas wozić, a w domu idzie pokleić jak komuś się chce. Ja jeżdżę na mleku praktycznie od początku, no ale ja gravelowiec a nie "pedelec" :D.

Mi tam się już w nowych oponach 2 kapcie zrobiły i mleko mi ich nie zakleiło, ale z pomocą właśnie przyszedł knot i załatwił sprawę od ręki, super sprawa bo nie trzeba męczyć się w terenie ze zmianą dętki, szybko i bez bólu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Podziękował Wojcio!

Nie dzięki, kupiłem 5 tych: https://allegro.pl/oferta/pirelli-detka-p-zero-smartube-700x23-32-presta-42m-14066189115  jedna już przeciąłem, jedną przód założyli mi wczoraj, tył dziś, jedna poszło do torebki a jedna pójdzie na półkę. One mają różne długości wentyli, różne kolory, so idę homogenicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...