Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

witam,

Jestem w trakcie modyfikacji napędu, głównie chodzi o zmianę kasety , do tej pory jeździłem na:

1x10  blat korby 32  kaseta 11-34, manetka slx M-670 10 sp i przerzutka tył xt M-786.

Po ostatniej wycieczce na Łapszankę chcę zmienić kasetę na 11-50 i teraz moje pytanie :

wiem że na pewno będę musiał wymienić przerzutkę tylko nie wiem  na jaką, myślałem o slx M-7100 12 sp tylko nie wiem  czy będzie współgrać z manetką której nie chciałem zmieniać.

Ew. co zmienić żeby ta konfiguracja prawidłowo działała

pozdrawiam Waldek

 

Edytowane przez woldopeper
Napisano (edytowane)

A czemu chcesz przerzutkę slx'a 12s? Deorkę 11s m5100 kupisz za połowę slx'a i nie poczujesz różnicy.

W ogóle to zmieniając kasetę i przerzutkę to zmienił bym jeszcze manetkę i poszedł w 11s

Edytowane przez Rafał87
  • +1 pomógł 2
Napisano

Dokładnie jak napisał Sznib  założeniem było 11-50,  42 może być trochę za mało i w trosce o moje kolana też.

Sobek82 o goatlink poczytałem w sieci i jest dużo nie do końca pochlebnych opinii o taki rozwiązaniu.

  • 2 tygodnie później...
Napisano

Witam,

Kupiłem przerzutkę m5100, i teraz pytanie czy dolne kółko w wózku powinno być hm.... podgięte ? jeżeli spojrzymy na wózek od góry to widać przesunięcie o około 4-6 mm.

Zdjęcie  w załączniku

20241007_215125.jpg

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...