Skocz do zawartości

[Rama] karbonowa szosowa z Chin


nieznany2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

 

 

Parę lat temu zacząłem zabawę z rowerem szosowym. Jako iż jestem majsterkowiczem i miałem ramę szosową stalową, postanowiłem, że zbuduje i skosztuje jazdy na rowerze szosowym. Zbudowałem swój pierwszy rower, z którego jestem bardzo zadowolony i wkręcony, ale teraz chciałbym wymienić ramę na jakąś karbonową. Szukałem informacji na forach, przeglądałem dużo stron i zasięgnąłem opinii u sprzedawców/serwisantów. Całkiem niezłym rozwiązaniem okazał się chiński karbon, dlatego chciałbym zapytać każdego kto miał do czynienia z karbonem z chin, zamawianiem ramy z Chin i każdego specjalistę w tej dziedzinie, jakie firmy są godne polecenia takie, które specjalizują się w tym i produkują np. ramy popularne wśród tamtejszych mieszkańców, które można spokojnie w ciemno brać i mieć pewność, że nic nie pęknie od samej jazdy.

 

 

 

 

Chciałbym tu stworzyć wiarygodny ranking dla osób które tak samo, jak ja poszukują ramy karbonowej z Chin.

Edytowane przez nieznany2
Błąd w tekście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • nieznany2 zmienił tytuł na [Rama] karbonowa szosowa z Chin
Cytat

które można spokojnie w ciemno brać i mieć pewność, że nic nie pęknie od samej jazdy.

Nie ma takich. Możesz kupić ramę od treka, gianta, speca cz pinarello a i tak nikt ni tego nie zagwarantuje.

 

Producentów na jakich możesz zerknać jest sporo, flyxii, hongfu, carbonda itd. Najważniejsze to unikać podróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nieznany2 napisał:

miałem ramę szosową stalową

5 godzin temu, nieznany2 napisał:

ale teraz chciałbym wymienić ramę na jakąś karbonową

Zdajesz sobie sprawę z tego, że będziesz musiał wymienić wszystko? Skoro rama stalowa, to zapewne ma ze 20-30 lat. Żadna część nie będzie ci pasowała do współczesnej karbonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecic Seraph

SERAPH Official Store - Detaliczny sklep online, Najczęściej sprzedawany i więcej AliExpress

Mam cztery rowery na karbonowych ramach od nich. Dwa gravele i dwa mtb enduro. 

Oni tez sprzedaja w US i chyba w Niemczech. Byl tez kiedys sklep w Krakowie (widzalem w necie)
Ale oczywiscie kupujesz na wlasna odpowiedzialnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheJW napisał:

Zdajesz sobie sprawę z tego, że będziesz musiał wymienić wszystko? Skoro rama stalowa, to zapewne ma ze 20-30 lat. Żadna część nie będzie ci pasowała do współczesnej karbonowej.

Części były kupowane nowe 

Tylko rama i widelec zostały stare reszta to nowe części, więc największy koszt to będą prawdopodobnie klamkomanetki (bo mam hamulce szczękowe) suport, nowe hamulce tarczowe, piasty i pewnie przerzutka przednia bo jest na obejmę. 

Ale doskonale wiem że może się okazać że coś nie pasuje i będę musiał wydawać pieniądze w nowy napęd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krypto.Szosowiec napisał:

 

Godzinę temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Sztyca jeżeli rozmiar jest inny. Mostek masz A-head?

Koła, nie tylko piasty, bo nie ma sensu przeplatać na zużytą obręcz pod szczęki.

Co Ci realnie zostanie? Siodełko i kierownica?

Napęd cały zostaje z wyjątkiem przedniej przerzutki i suportu 

Koła są nowe i nie mają dużych śladów eksploatacji 

Mostek mam 

Jedynie trzeba kupić klamkomanetki hydrauliczne razem z hamulcami, przerzutkę przód, piasty i nową kierownicę 

Edytowane przez nieznany2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin_ostrów napisał:

Przerzutka ,kaseta to jakie teraz masz ? żeby się nie okazało że jakieś 7/8sp , wtedy powodzenia w szukaniu hydrauliki do tego . 

Jak dla mnie zupełnie nie warto , jak składać to całkowicie nowy rower , z sztywnymi ośkami , hydrauliką .

Napęd jest Shimano 105 2x11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...