Skocz do zawartości

[Opony] Continental Terra Hardpack prośba o poradę


skarzyski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Posiadam Meridę MTB z oponami Maxxis Icon 29x2,2 i potrzebuję czegoś na zmianę by pokonać raz na jakiś czas w niedzielę ze znajomymi trasę ok. 130 km głównie po asfalcie. Szukam więc lekkiej opony o małych oporach toczenia. Czasem też może się zdarzyć że wyjdę na niej na leśna scieżke taką bardziej spacerowa, czy szutrową przeciwpożarówke. Pomyślałem o tym modelu:

https://allegro.pl/oferta/opona-continental-terra-hardpack-zwijana-29x2-0-13860408328?order=p&buyNew=1&offerTypeBuyNow=1#

Nie mam żadnej wiedzy w tym temacie więc proszę o podpowiedzi czy to dobry model czy szukać czegoś innego. Wdzięczny będę za wszelkie porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jakie ma opory toczenia. A po wyglądzie ciężko ocenić bo to że jest w miarę gładka wcale nie gwarantuje że są niskie. Jest wiele gładkich opon które w teorii powinny być szybkie a w praktyce są bardzo kiepskie. Dlatego bezpieczniej wybrać coś z przetestowanych na ww. stronie modeli.

Tutaj jest przykład takiej opony: https://www.bicyclerollingresistance.com/cx-gravel-reviews/vittoria-terreno-dry-tlr-40

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie użwałem tej opony ale jezdże z kimś kto miał podobny pomysł i takie kupił, do tej pory jezdzilismy na race kingach na dluzsze wypady i kolega był zawsze szybszy na zjazdach, po założeniu ich już nie był. Stwierdził,że nie jest z nich zadowolony.

Edytowane przez Przecietny
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Terra Hardpack w gravelu (na mleku) - są dość wrażliwe na przebicia w terenie, jak wlejesz mleko (np. Stans, Orange)  to powinno być OK (nie polecam mleka Efetto Mariposa - nie zakleja dziur)

Opory toczenia to jest pojęcie względne , moim zdaniem jest przyzwoicie ale super efektu się nie spodziewaj - zależy jaki masz punkt odniesienia 🙂

Jakość wykonania adekwatna do ceny, mają zapach taniej gumy (opony made in China) - jedna z opon waży 591g, druga 632g

Po założeniu opony mają lekkie bicie na boki - może się to ułoży a może nie

Edytowane przez locomotiv12
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat żona ma terra hardpack 50, a ja Vittorię Terreno race 2.1 - różnica szerokości jest znacznie większa niż wynika z rozmiaru - Conti  to jakieś 48mm a Terreno 54. Vittoria na moje czucie toczy się gorzej (mimo, że ja mam mleko, a żona dętki TPU) - zazdroszczę żonie. Ona mi zazdrości na piachu. Gumy jeszcze nikt z nas nie złapał. Pierwotnie Vittorię kupiłem dla niej do MTB na Mazowsze ale pojawiły się nowe rowery lepiej pasujące do tego terenu i opon. Ja bym wziął Terra Hardpack - choć teoretycznie niższa klasa. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...