Skocz do zawartości

[Hamulec] Problem z hamulcami hydraulicznymi i ich tarciem


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, obiłem się o coś tyłem roweru ostatnio i zauważyłem, że trze tarcza. Wymieniłem ją i ciągle trze, trick z trzymaniem hamulca i dokręcaniem zrobiłem od razu (Mam hamulce hydrauliczne). I teraz kiedy mam nową tarczę, ustawiałem hamulec jak zawsze i wciąż trze to co może być nie tak? Koło jest proste, rama nie wygląda na wygiętą a hamulce też wyglądają na całe. Mogę załączyć potem zdjęcia jak ktoś chce zobaczyć. Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło stać i co za tym może stać  a przede wszystkim jak temu zaradzić? Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są plusy tarcz i są minusy. :) Upierdliwa regulacja to jeden z minusów, a czasami tak się przytrafi, że trzeba aż do skutku. 

Najpierw sprawdziłbym czy koło w hakach się nie ruszyło, potem za zacisk bym się zabierał i najpierw mu tłoczki wyrównał, a potem jego samego do tarczy i na końcu samą tarczę. 

Sama regulacja, powtarzana aż się uda, to tylko ustawianie tego paluchami w różnych wariantach. ;) Prawdziwą sztuką jest nie uwalić całości brudem na nowo i wyregulować jak jeszcze jest czyste. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustal co trze, przecież to nie jest rocket science. Może np tłoczki się nierównomiernie wysuwały w zacisku, przez co tarcza ociera nie o same klocki a o korpus zacisku. Tam jest przecież tycia szparka i zdarza się, że trzeba rozruszać tłoczki przed ustawieniem ponownie zacisku. Aha, zanim zaczniesz wciskać tłoczki w zacisk, to umyj to miejsce, żeby syfu nie pakować w układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy trze na calym obwodzie - wtedy krzywo zacisk, lub ktorys tloczek sie nie cofa - .... bądz sam nie cofnąłeś tłoczków przed wsadzeniem nowej grubszej nieco tarczy....czy trze miejscowo...wtedy to krzywa jest tarcza.... nowa tarcza też może być krzywa.  

koło siedzi symetrycznie w tylnych widełkach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Brombosz napisał:

Są plusy tarcz i są minusy. :) Upierdliwa regulacja to jeden z minusów, a czasami tak się przytrafi, że trzeba aż do skutku. 

Najpierw sprawdziłbym czy koło w hakach się nie ruszyło, potem za zacisk bym się zabierał i najpierw mu tłoczki wyrównał, a potem jego samego do tarczy i na końcu samą tarczę. 

Sama regulacja, powtarzana aż się uda, to tylko ustawianie tego paluchami w różnych wariantach. ;) Prawdziwą sztuką jest nie uwalić całości brudem na nowo i wyregulować jak jeszcze jest czyste. :) 

 

 

5 godzin temu, cervandes napisał:

Ustal co trze, przecież to nie jest rocket science. Może np tłoczki się nierównomiernie wysuwały w zacisku, przez co tarcza ociera nie o same klocki a o korpus zacisku. Tam jest przecież tycia szparka i zdarza się, że trzeba rozruszać tłoczki przed ustawieniem ponownie zacisku. Aha, zanim zaczniesz wciskać tłoczki w zacisk, to umyj to miejsce, żeby syfu nie pakować w układ.

Trze tarcza o klocki. Powciskałem tłoczki i wciąż trze, tylko najdziwniejsze jest to, że trze rytmicznie (brzmi tak jak przy krzywej tarczy), a tarcza jest prosta i jest nowa, dopiero co założona. Klocki mają równą powierzchnie. Koło jest proste i siedzi równo na widełkach. Bardzo dziwne zjawisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, player123 napisał:

Pytanie, czy trze na calym obwodzie - wtedy krzywo zacisk, lub ktorys tloczek sie nie cofa - .... bądz sam nie cofnąłeś tłoczków przed wsadzeniem nowej grubszej nieco tarczy....czy trze miejscowo...wtedy to krzywa jest tarcza.... nowa tarcza też może być krzywa.  

koło siedzi symetrycznie w tylnych widełkach ? 

Właśnie problem jest taki, że trze miejscowo przy nowej, prostej tarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...