Skocz do zawartości

[buty] Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu? Katadyn, czy coś innego?


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W czasie ostatnich opadów deszczu moje buty po paru konkretnych przemoczeniach zaczęły cuchnąć. Trafiłem na materiał od UC, gdzie rekomendowany był Katadyn Micropur Forte. Zakupiłem i wrzuciłem 4 tabletki do wiadra z wodą, po rozpuszczeniu się tabletek wrzuciłem do środka buty na jakieś 6h. Buty wysuszyłem i niestety zapach został tylko częściowo usunięty. Mógłbym powiedzieć, że teraz zostało takie 30-40% tego co było wcześniej. Czy coś zrobiłem źle? Czy może ten sposób tak właśnie działa. Jakie jest wasze doświadczenie? Może polecicie inny sposób?

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiecie dlaczego buty śmierdzą? Bo zawiązała się tam pleśń itd.

Jak żwirek ma zabić pleśń? Spowoduje on co najwyżej, że właśnie chwilowo smrodu nie będzie, a przy każdym kolejnym nawet lekkim zmoczeniu butów, problem powróci.

Żwirek co najwyżej wyciągnie resztki wilgoci, a nie usunie przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katuje już 4 parę butów i NIGDY nie miałem problemu z zapachami. Wielokrotnie przemoczone. Zawsze po każdej jeździe zostawiam na zewnątrz, nie chowam do szafy. Stoją do następnego dnia. Po przemoczeniu wyciągam wkładki, zostawia do wyschnięcia - latem na balkonie, zimą na kaloryferze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemoczyłem i nie dosuszyłem moje buty (platformy Five Ten) i śmierdziały okrutnie. Nie mając wyjścia wyprałem je z dodatkiem środka dezynfekującego (to płukania) + jakiś płyn dezynfekujący do prania i przyniosło to oczekiwany rezultat. Nie sprawdzałem jednak czy ponownie śmierdzą po kolejnym przemoczeniu.

Najlepszym sposobem jest chyba ozonator i nie musisz zaraz kupować swojego, bo czasem są dostępne w pralniach samoobsługowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2024 o 10:43, Eathan napisał:

Katuje już 4 parę butów i NIGDY nie miałem problemu z zapachami. Wielokrotnie przemoczone. Zawsze po każdej jeździe zostawiam na zewnątrz, nie chowam do szafy. Stoją do następnego dnia. Po przemoczeniu wyciągam wkładki, zostawia do wyschnięcia - latem na balkonie, zimą na kaloryferze. 

Ja mam dokładnie tak samo. Ważne żeby wyciągnąć wkładki i wysuszyć oddzielenie. Zapach będzie tylko wtedy gdy nie będą wysuszone.

Poza tym to zależy jeszcze od konkretnej osoby, niektórym okrutnie pocą się stopy, jeśli tego potu natychmiast nie wysuszyć to skutek wiadomo jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...