Skocz do zawartości

[spodenki assos] jakość i trwałość


Eathan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak u Was wygląda trwałość tych spodenek? Niestety u mnie nie wygląda to zbyt dobrze. Model Mile GT C2, materiał z tyłu nad wkładką stał się przeźroczysty. Miejsce oznaczyłem na zdjęciu. Zakup czerwiec 2023, czyli faktycznie sezon jazdy. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. 

asos.jpg

Edytowane przez Eathan
  • +1 pomógł 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było podawać przebieg bo sezon u każdego może być inny, u jednego 2000 km, u innego 10000 km.

Mille GTS, 3 sezony letnie, przebieg 13000-15000 km. Też w tym miejscu materiał jest cieńszy ale jak patrzę pod światło to różnicy pomiędzy bokami a tyłem (pomimo że jest to ten sam kawałek materiału) nie widać. Za to czuję pod palcami. Dodatkowo pod koniec tego sezonu gumka która jest wszyta z przodu zaczęła wyłazić. 4-ty sezon na pewno w nich zacznę ale wątpię żeby dotrwały do końca,

Natomiast to opisujesz, czyli trwałość 1 sezon, to trochę słabo. Zrobiłbym jak sugeruje @pecio.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio dzięki za podpowiedź. Ogarnę foty i napiszę. Zwłaszcza, że przebieg tych spodenek to ok 5000 km. Dla porównanie polskie martombike z przebiegiem dużo większym nie zrobiły się przeźroczyste. Mają inne bolączki. 

@chrismel zgadza się ten kawałek jest cieńszy. Co ciekawe problem jest mniej więcej na środku tak jak narysowałem. Bliżej boków jest OK. Więc ewidentnie coś tutaj poszło nie tak. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ u mnie jest to dokładnie to samo miejsce sądzę że z jakiś powodów spodenki kolarskie są w nim są bardziej wycierane. Może Assos zastosował jednak zbyt cienki materiał ? GTS są w wersji Spring-Fall, w opisie na ich stronie lekko ocieplone ale nie macałem ich. Być może nie są jednak tak ciepłe i nadawały by się na mniej  upalne dni w lato a grubszy materiał byłby bardziej trwały ? W każdym razie 5000 km to przesada. Jak ktoś jeździ dużo to musiałby kupować 3-4 szt spodenek na sezon ? Zdecydowanie złożyłbym reklamację w Assosie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupione 12 .04 obecnego roku damskie Assosy UMA GT BIB SHORTS C2   ,używane zamiennie przez żonę z innymi spodenkami .Przejechane w nich max 600km. 

Trochę słabo, jak  po tak małym dystansie wygląda ściągacz od wewnętrznej strony w jednej  nogawek. 

 

 

IMG_2367.jpg

  • +1 pomógł 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z informacjami od Was zrobiłem foty, napisałem do Assosa. Dam znać jak będzie odpowiedź.

Jeszcze fotka dla potomnych. U mnie tak to wygląda. Tutaj bez szczególnego naciągania materiału. Na tyłku wygląda to jeszcze gorzej, bo jednak napięcie jest dużo większe. 

image.thumb.jpeg.97d5e306f9af873d2bb38fd32226012a.jpeg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Eathan napisał:

Zgodnie z informacjami od Was zrobiłem foty, napisałem do Assosa. Dam znać jak będzie odpowiedź.

Jeszcze fotka dla potomnych. U mnie tak to wygląda. Tutaj bez szczególnego naciągania materiału. Na tyłku wygląda to jeszcze gorzej, bo jednak napięcie jest dużo większe. 

image.thumb.jpeg.97d5e306f9af873d2bb38fd32226012a.jpeg

Co drugi kolarz "zawodowy" na słynnych Gassach w takich jeździ. ;-)) Ile ja się rowów naoglądałem, gdy jeździłem wolniej... 😅 To było moją motywacją do szybszej jazdy i teraz to oni oglądają mnie od tyłu. 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eathan jak kupiłeś w polskim sklepie to cieńko to widzę. Zawsze znajdą jakąś wymówkę.

Nie wiem jak opisałeś problem centrali . Czy pokusiłeś się o wplecenie do przekazu " elementów  dramatycznych" ?  Coś w stylu ......sklep się wypiął na mnie , gdzie ta legendarna trwałość i ekskluzywność z której słynie Assos    , jak Wasze gacie mają się sypać po miesiącu to wracam do Castelli ,  itd.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio kupiłem w sklepie niemieckim https://www.breuninger.com Napisałem do nich, czekam na odp. Potem napisze do Assosa raz jeszcze. W każdym razie rozglądam się za kolejnym gatkami. Mimo, że Assos mi spasował idealnie to kolejnych raczej nie kupię. Zerkam w Castelli ale nie wiem na jaki model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Dodzwoniłem się do sklepu. Ciekawe podejście. Mam odesłać, do 14 dni zwrot kasy. Mam już etykietę zwrotną. Nie prosili o zdjęcia, nawet nie pytali co dokładnie się stało. 

Teraz szukam nowych gaci na szybko. No i nie jestem przekonany, czy chce Assosa. Myślałem o chwalonych przez @TheJW Questach, ale z wiadomych powodów wywiało rozmiarówkę i niewiadomo,o kiedy będzie. Teraz zerkam na Castelli Endurance 3 z wkładką Progetto X2 Air Seamless. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eathan napisał:

Teraz zerkam na Castelli Endurance 3

Niedawno mierzyłem. Szelki zamieniają się w sznurki od razu po założeniu. Jeżeli wybiorę dobry rozmiar to końcówki nogawek są zupełnie luźne na mnie. Najlepiej przymierzyć w sklepie albo zostawić sobie możliwość zwrotu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castelli niestety ciśnie w klejnoty, pomimo, że progetto to fajna wkładka.

Assos jest fajny, ale jak widać zdarzają się F**k-up'y, jedni bardzo zadowoleni, inni średnio.

Quest z tych wymienionych to najniższa półka - miałem 3 modele na przymiarce i wykonanie, niedoróbki, jakość materiałów - odpuściłem

Obecnie zastanawiam się nad ale cycling - używa ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eathan zobacz na Sportano i w Decathlonie, też handlują ich odzieżą. W CR też jakieś resztki powinny być. Jeśli chodzi o rozmiar, to w razie gdybyś był pomiędzy i nie lubisz mocno trzepoczącej odzieży - bierz mniejszy, chociaż producent zaleca w takim przypadku większy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...