Skocz do zawartości

[Olej] Jakiego oleju użyć przy odpowietrzaniu hamulca.


novis

Rekomendowane odpowiedzi

LHM+ jest gęstszy niż olej Shimano. Najwyraźniej przez to, przechodzi wolniej przez układ.

Dokładnie tak samo jak w tłumiku. To olej definiuje, jak szybko tłumik się ugnie i wróci. To nie kwestia ściśliwości, a gęstości.

Robicie debatę nad kompletnym druciarstwem, kiedy na rynku za grosze jest dedykowane rozwiązanie. Aż mi się przypomniało smarowanie łańcucha olejem do piły i inne takie farmazony...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gęstość nie wpływa na twardość klamki ????, co najwyżej ta większa na to że hample mniej ciekną, no i może w szybkości reakcji układu jak wspomniane - ale nie odnotowane, pzynajmniej na tym co ja używam. A są odpowiedzi bo było pytanie, w tym rzecz, przece to forum. No i sam stwierdziłem przecież, że przy obecnych o wiele mniejszych różnicach cen i ogólnej dostępności wszystkiego co kto chce, koszt już nie gra takiej roli i można sobie wybierać co kto tam lubi. Jak ktoś chce experymentować to dlaczego nie, nic na pewno sobie nie popsuje, oczywiście jak minerl wleje w mineral 😄, bo z tym jeden hampel na mineralu a drugi na DOT to faktycznie ciekawe 😉 .

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sugestia, przez te 25 lat nakupowałem multum nowych hampli do swych rowerów, skąd pomysł bym od razu wylewał oryginał a zalewał LHM+? Zalewałem jak przychodził czas na serwis. Więc porównanie mam cały czas. Tylko nowe klamkomanetki zalewałem puste, jedyny raz w życiu chyba. Dolewałem też, mieszałem, absolutnie żadnych różnic a jeżdżąc tak dużo jak jeżdżę i to na różnych rowerach i tak długo rzczej obstawiam że bym coś poczuł 😉. No i nie wiem co tu taka spina i opór jak ktoś ma czelność zapłacić 2x mniej nie używając oryginału? Nie chcesz nie używaj, ale nie ma co dręczyć kogoś kto chce spróbować, krzywdy żadnej se tym nie zrobi absolutnie.  

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2024 o 10:21, novis napisał:

Witam, przychodzę z pytaniem. Mianowicie jakiego oleju użyć podczas odpowietrzania i zalewania hamulców(oczywiście nie chodzi mi tu o hamulce działające na DOT). Czy można użyć zwykłego mineralnego hydraulicznego do hamulców czy musi być to specjalnie olej z np. Shimano w przypadku hamulców Shimano. Niestety hamulców do przelania trochę mam a koszt oleju Shimano jest wysoki i mijało by się to z celem bo koszt oleju przerósł by cenę hamulców.

@Mentos dlatego. Przeczytaj ostatnie zdanie.

Potem mimo wskazania że olej Shimano jest relatywnie tani, autor dalej brnie w chęć używania innego oleju.

Nie wiem, nie moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Robicie debatę nad kompletnym druciarstwem, kiedy na rynku za grosze jest dedykowane rozwiązanie. Aż mi się przypomniało smarowanie łańcucha olejem do piły i inne takie farmazony...

Ja chcę tylko zwrócić na totalne błędy jakie się pojawiły, bo nawet zalewając oryginałem można takie same popełnić.

Tam być może z powodu większej gęstości/lepkości odpowietrzenie nie wyszło.
Albo po zalaniu nikt nie upewnił się, że tłoczki prawidłowo się wyregulowały i doszły do tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie o oszczędzaniu na oleju shimano kwot rzędu 20pln pytasz o olej 100pln za 500ml?

 

Z tym olejem to jest taka sprawa, że shimano (czy tam każdy inny) projektuje swoje hamulce w oparciu o właściwości zalecanego oleju. Więc jeśli olej zamienny będzie miał taką samą ściśliwość, taki sam ciężar właściwy, takie same właściwości chemiczne to będzie działał tak samo. Jeśli będą inne to hamulce będą działały inaczej. 

Edytowane przez ernorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pisząc krótko, będzie tym samym olejem. Po napisie na opakowaniu, nie da się tego stwierdzić i dlatego kupuje się dedykowany olej.

Ciekawostka dla fanów LHM:

Kiedyś jak jeszcze miałem konto na FB, próbowałem udzielać się na grupach rowerowych. Zrezygnowałem jak pojawił się identyczny wątek, a ktoś mi odpisał że się nie znam, bo on leje LHM do hamulców, dolnych goleni oraz tłumika i wszystko jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ernorator napisał:

W temacie o oszczędzaniu na oleju shimano kwot rzędu 20pln pytasz o olej 100pln za 500ml?

Nie pytam o oszczędności, zależy mi tylko na osiągach. Ogółem wielkim fanem sposobu działania hamulców Shimano nie jestem, dlatego postanowiłem pogrzebać po internecie na temat samego czynnika i jego wpływu na działanie. Zgadzam się, że parametry oleju powinny mówić o nim wszystko, jeśli były by jasno podane a nie są. Nie znalazłem na razie żadnego porównania face to face niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...