Skocz do zawartości

[800-2000zł] Rower na zimę


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Byderobo napisał:

Sztywny przód i tył, ze stali lub alu, na kołach/oponach 29x2,3-2,5", hamulce magura mt5 (lub shimano slx/xt), napęd 1x11-12 deore lub wyżej, mile widziana duża ilość mocowań na błotniki bagażniki itp, mile widziana sztyca regulowana.

W przedziwną stronę podryfował ten temat. Zaczęło się od rupiecia do tyrania przez zimę za max 2000 zł, a jesteśmy już przy rowerze z wypaśnymi hamulcami, napędem 1x12 i dropperem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak często bywa, że pomysły rozwijają się w tą stronę ;) a co do napędu i hamulców to tok mojego myślenia powędrował tędy: posiadam już w jednym rowerze mt5-tki i są to na tyle świetne hamulce, że ciężko było by mi z nich zrezygnować. Mam komplet klamek na 2 palce (bo wymieniałem na "jedynki") a wersję hamulca z klamką na 3 palce można często kupić bardzo okazyjnie. Co do napędu to pakiecik przejscia na deore 1x11-12 też nie jest bardzo drogi. Znam i lubię się ze starszymi generacjami xt (3x9 i 3x10) to siłą rzeczy też mnie ciągnie w tą stronę. Budżet uwzględniając takie przeróbki się trochę spasł, to pomyślałem, że może lepiej szukać roweru na posezonowych wyprzedażach (czy to nowy czy używany) który już wszystko na pokładzie ma. Dorobiłem sobie do tego dobre uzasadnienie w głowie, że ten rower poza katowaniem w złych warunkach mógłby również zabezpieczyć fantazje o dojazdach do pracy, oraz wycieczki z jakimś bagażem. I w taki oto sposób dryfuję w przestrzeni pomiędzy kupieniem czegoś po prostu taniego używanego i przyzwoitego a doinwestowaniem do czegoś skrojonego pod moją wizję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...