Skocz do zawartości

[sprężyna] czy powinienem wymienić na twardszą?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Aktualnie w tyle mam sprężynę RockShocka 88[500] X57.5-65MM. Ważę z całym ekwipunkiem na sobie około 100kg. 

Czytałem instrukcje rockshox super deluxe coil select+. Ustawienie SAG wygląda tak żeby rozkręcić sprężynę aż skończy się opór. Następie dwa pełne obroty śrubą i można zacząć ustawiać SAG. Według instrukcji nie powinno się przekraczać 5 pełnych obrotów, ale nie jest napisane czy te 5 obrotów to razem z tymi dwoma początkowymi. Ja założyłem że dwa obroty plus max pięć następnych.

Udało mi się uzyskać sag na poziomie 28% (zalecany pomiędzy 25 - 35) przy prawie pełnych 5 obrotach. Chcący zmniejszyć SAG musiałbym wyjść powyżej 5 obrotów. Pytanie czy w takiej sytuacji lepiej wymienić sprężynę na twardszą? Koszt nie jest to wielki. Jeśli tak to na jaką? 530?

Edytowane przez dejmienoKr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakup sprężyn nie jest dla Ciebie jakimś bolesnym wydatkiem, to kup nawet 2 z minimalną różnicą twardości.

Ja u siebie zmieniam sprężyny nawet w zależności od tego gdzie jadę, pomimo tego, że moja waga jest w miarę stała.

Poza tym w czym problem? Jeżeli jesteś w stanie uzyskać SAG poniżej 30% to i tak jesteś powyżej połowy zakresu twardości.

Za miękko Ci, czy co? Czemu chcesz na siłę zbliżyć się do 25%?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli zakup sprężyn nie jest dla Ciebie jakimś bolesnym wydatkiem, to kup nawet 2 z minimalną różnicą twardości.

Ja u siebie zmieniam sprężyny nawet w zależności od tego gdzie jadę, pomimo tego, że moja waga jest w miarę stała.

Poza tym w czym problem? Jeżeli jesteś w stanie uzyskać SAG poniżej 30% to i tak jesteś powyżej połowy zakresu twardości.

Za miękko Ci, czy co? Czemu chcesz na siłę zbliżyć się do 25%?

Na lokalnych trasach miękkość amortyzatora mi odpowiada, ale czasami mam wyjazdy na trasy gdzie przydałby się bardziej twardy tył. Ale zrobię tak jak ty czyli zakupię kilka sprężyn z minimalną różnicą twardości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...