Skocz do zawartości

[końcówka pancerza] Clarks Pre Lube - uniwersalna


tp3

Rekomendowane odpowiedzi

Nierdzewna, szlifowana linka za 7 zł + normalny pancerz Shimano działają wystarczająco dobrze, że takie rzeczy są zbędne.

Dodatkowo, z tego co kojarzę, to pancerz przerzutki Shimano SP-41 jest smarowany wewnątrz fabrycznie.

Inna sprawa, że ile tego smaru będzie w takiej końcówce? Jak to ma się niby rozprowadzić po lince?

Ja czasami używałem Shimano Cable Grease, natomiast nie jest to jakiś "must have".

Lepiej raz na rok czy dwa lata sobie wymienić po prostu nawet same linki, niż bawić się w takie rzeczy. Dotyczy to zwłaszcza rowerów szosowych, gdzie ludzie jeżdżą po X lat, a potem płacz że linka się postrzępiła i wpadła w mechanizm klamkomanetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak smarowanie jest zbędne. 

Szukam końcówek pancerza które mają uszczelnienie i są metalowe. Te takie są. Do tego są 2 w 1. Pytam bo z takimi styczności nie miałem i nie wiem czy są problematyczne.

Ps. i takich które nie kosztują 10 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci końcówki uniwersalne? Będziesz przekładał je miedzy pancerzami? Pancerz przerzutki ma 4mm średnicy a hamulca 5mm. Kup po kilka sztuk na każdy rodzaj pancerza. Jak koniecznie chcesz uszczelniać to do przerzutki możesz kupić te uszczelnione z noskiem. Jak się uzbiera sporo syfu w pancerzu to po latach może to przymulić pracę przerzutki. Tam jest słaba sprężyna. Choć ja jak pisano wyżej preferuję wymianę pancerza co jakiś czas. A jak przy wymianie okaże się, że linka już swoje przeszła to i linki przy okazji. Przy hamulcach uszczelnianie nie jest tak ważne, bo sprężyny są dużo mocniejsze i zwykle odbijają bez problemu. A pancerz i tak warto wymienić co jakiś czas.

P.S. Niektórzy do uszczelnienia pancerza przerzutki stosują kawałek termokurczki założonej na koniec pancerza. Ja nie testowałem (nie odczuwam takiej potrzeby) ale jak nie będzie zdawało egzaminu to jedno cięcie nożem i ją usuniesz.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krypto.Szosowiec napisał:

To kup sobie takie z plastikowym "dziubkiem". Czyli z końcówki wystaje plastikowa rurka.

A nie lepsze takie z uszczelką?

image.png.69c07fa0a72c93fc4089d5dc923a5320.png

Cytat

A po co Ci końcówki uniwersalne? Będziesz przekładał je miedzy pancerzami?

Nie, ale mają kilka rowerów najlepiej było by mieć trzy rodzaje takich końcówek, 4 mm, 4,5 mm i 5 mm i zawsze jak jakieś trzeba to brak na stanie.

Cytat

Pancerz przerzutki ma 4mm średnicy a hamulca 5mm. 

Są pośrednie opcje dla przewodów z dodatkowym oplotem czy teflonem. Końcówki też jest znacznie więcej średnic niż wcześniej wymieniłem. Wiem bo zmieniałem całość już w kilku rowerach.

Edytowane przez tp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak serwisujesz kilka rowerów to sugerowałbym po prostu zunifikować średnice pancerzy na wszystkich,  np. hamulcowe 5mm i przerzutowe 4mm (bo to chyba najpopularniejszy standard). Ja obecnie używam prawie wyłącznie Shimano. Bardzo zacne pancerze i linki. Choc na Jagwire też nie narzekałem. Jak zdarza mi się kupić cos innej firmy, to sprawdzam czy ma te 4 lub 5mm DIA. Jak preferujesz grubsze pancerze np. 6mm to OK, tylko załóż taki na wszystkich rowerach. I w garażu  dwa słoiczki końcówek:

image.thumb.png.9e45bff5e6787a3bad6ecfe9a008a55c.png

image.thumb.png.bfcd807c1e2eaa9e81af4ca5e3cc9030.png

Wolisz uszczelniane? To np:

image.thumb.png.0bc7b05cff5c468f9aa8aa6aaa45ff22.png

Zaletą takiego rozwiązania jest to, ze jak nawet zabraknie w słoiku końcówek, to zawsze możesz zdjąć starą z demontowanego pancerza i użyć ponownie. Bo pancerze maja tę samą średnicę.

A jak masz misz-masz w średnicach, to to prędzej czy później trafi Ci się pancerz na który nawet te "uniwersalne" nie będą pasowały. Zresztą IMHO jak coś jest bardzo uniwersalne, to znaczy że nigdy nie jest tak dobre jak to dedykowane.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...