Skocz do zawartości

[do 4200 zł] Giant LIV, Trek czy Romet


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nie jest, ale jak w ten sposób ktoś mówi, że mu nie leży, to nie ma co się sprzeczać, bo oferta na rynku jest dość duża.
Ja też bardzo mocno polecam Meridę BIG.NINE, ale kojarzę kilka rowerów, które mają minimalnie lepszy osprzęt, albo technologię, ale w moim odczucie mają brzydszy wygląd. Biorąc pod uwagę:
atrakcyjność wizualną/sportowy wygląd/mocno komfortową geometrię/osprzęt/cena - to tutaj moim zdaniem lepszej opcji nie ma. 
Autorka postu szuka MTB do rekreacji. MTB z wyglądu, rekreacja w użytku, więc BIG.NINE tutaj wpasowuje się idealnie. 
Jestem ciekaw jak te Pathlity z ramą mid-step spisują się w rękach mniejszych osób, bo czuję tu duży potencjał na taki właśnie rower. 
Myślę, że pewnie by jeszcze jakieś propozycje by się znalazły, tylko ja jestem bardziej obcykany w bajkach z 1 blatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Merida 500 i 300 Lite to ta sama rama, różnią się amorem i komponentami. To dobry rower zarówno na wyścig jak i na długi dystans, bardzo komfortowy, zwinny i szybki. Świetnie podjeżdża, dobrze zjeżdża mimo starszej geometrii XC bez nadmiernie pochylonej główki ramy. Mimo to daje radę praktycznie w każdym zastosowaniu, oprócz enduro i DH. Nawet na krętych singlach fajnie sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zaproponowany przeze mnie Canyon zjada tę linkowaną Meridę na śniadanie.
Hamulce Tektro? Do wymiany z miejsca albo po pierwszej awarii.
Napęd 2x10 vs. współczesne 1x12.
Suport PressFit kontra tańszy i łatwiejszy w serwisie BSA.
I na dodatek Canyon jest tańszy... Naprawdę nie rozumiem Waszego zachwytu tą Meridą. Oni już od kilku lat nie mają nic ciekawego do zaoferowania w normalnej cenie. Nawet na promocjach nie są konkurencyjni.

Jedyna "zaleta" Meridy to przestarzała geometria, która może pasować do rekreacyjnej jazdy autorki.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida ma obie osie sztywne, w przeciwieństwie do Canyona, ramę typu Boost, współczesne 1x12 nie każdemu pasuje, poza tym jest droższe w eksploatacji niż 2x11 w Meridzie. Rama się faktycznie rożni geometrią, ale przez to jest bardzo wygodna. Suporty Press-Fit są w tej samej cenie co BSA, serwis porównywalny, nie demonizujmy. Canyon ma XT, Merida 500 Deore 5100 a Merida 300 Deore 4100 - na papierze Canyon lepszy w tej materii, ale w praktyce do rekreacyjnej jazdy bez różnicy. Hamulce Tektro w Meridzie szału nie robią ale byłem na nich w górach na bikepackingu i dały radę, wiec to nie jest jakiś totalny chlam.

Canyona jak cos się stanie z rama trzeba odesłać do Niemiec, Merida ma distro w PL wiec mniej potencjalnych problemów.

Teraz trzeba to wszystko położyć na szali i wybrać, bo każdy z tych rowerów ma swoje plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jesteś @michalr75 trochę nie na czasie, bo Canyon coraz bardziej poszerza swoją sieć serwisową. :) Już wcześniej wystarczyło zgłosić się do oficjalnego serwisu pod szczecinem, a nie wysyłać rower do Niemiec. Teraz punktów serwisowych jest więcej.

Ja się z tej dyskusji wyłączam, bo jak czytam, że serwis BSA i Pressfita jest porównywalny, to aż mnie trzęsie...

@Margot wybierz mądrze, nie daj się namówić fanboyom marki.✌️

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michalr75 napisał:

Merida ma obie osie sztywne, w przeciwieństwie do Canyona, ramę typu Boost, współczesne 1x12 nie każdemu pasuje, poza tym jest droższe w eksploatacji niż 2x11 w Meridzie. Rama się faktycznie rożni geometrią, ale przez to jest bardzo wygodna. Suporty Press-Fit są w tej samej cenie co BSA, serwis porównywalny, nie demonizujmy. Canyon ma XT, Merida 500 Deore 5100 a Merida 300 Deore 4100 - na papierze Canyon lepszy w tej materii, ale w praktyce do rekreacyjnej jazdy bez różnicy. Hamulce Tektro w Meridzie szału nie robią ale byłem na nich w górach na bikepackingu i dały radę, wiec to nie jest jakiś totalny chlam.

Canyona jak cos się stanie z rama trzeba odesłać do Niemiec, Merida ma distro w PL wiec mniej potencjalnych problemów.

Teraz trzeba to wszystko położyć na szali i wybrać, bo każdy z tych rowerów ma swoje plusy i minusy.

Czyli oprócz sztywnych osi, Merida jest gorsza pod każdym względem, no ale i tak jest lepsza niż Canyon, bo w rekreacji nie ma to znaczenia? Więc po co kupować Meride w takim razie? A jeżeli to nie ma znaczenia, to dlaczego wskazujesz sztywne osie jako zaletę?

Co do PF vs BSA. Nie w cenie leży problem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus dla Canyona. Nie jestem fanboyem, po prostu Merida to obiektywnie dobry rower. Czy Canyon lepszy? W różnych aspektach tak, w innych nie. Oba wycenione podobnie, więc wybór może być faktycznie trudny.

A co do Press-fitu vs BSA to dla dobrego serwisanta oba systemy są równie proste. BSA tez wbrew pozorom potrafi płatać figle, miałem ostatnio przykład w rowerze żony, gdzie trzeba było regenerować mufę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy są proste, ale PF cierpi na notoryczne problemy z tolerancją wykonania mufy oraz sam proces wymiany jest dużo bardziej skomplikowany. Po co sobie robić problemy, skoro można ich uniknąć?

Producenci w Topowych modelach wycofują się z PF. Raczej nie dlatego, że zamarzyła im się kolejna zmiana.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krypto.Szosowiec Nie napisałem że Merida jest lepsza a Canyon gorszy, podałem kilka suchych faktów które mogą być decydujące. Z jednej strony podnosi się że Canyon ma współczesny napęd 1x12, tylko co z tego jak brak ramie sztywności bo tył jest na przestarzałym QR. Nie ma również Boosta, który tez jest standardem we współczesnych rowerach. Więc można powiedzieć ze rama Canyona mimo ze progresywna, to jednak jest pozbawiona pewnych istotnych w kontekście sztywności roweru rozwiązań. I również można powiedzieć że do rekreacyjnej jazdy nie ma to znaczenia ;)

Każdy z tych rowerów ma swoje plusy i minusy a decyzję niech podejmuje ten co kupuje ;) Tylko że większość tego co tu napisaliśmy to techniczny bełkot, dla osoby szukającej roweru do rekreacyjnej jazdy w większości bez znaczenia ;) Oba rowery do takich zastosowań będą równie dobre.

11 minut temu, chudzinki napisał:

Fajny ten Heist, taki crossowy góral, wystarczy zmienić oponę na szersza i śmiało w teren można jechać. Tylko cena się nie mieści w widełkach podanych przez autorkę wątku ;) Ciekawe czy autorka w ogóle czyta te nasze wywody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheJW napisał:

Przecież zaproponowany przeze mnie Canyon zjada tę linkowaną Meridę na śniadanie.
Hamulce Tektro? Do wymiany z miejsca albo po pierwszej awarii.
Napęd 2x10 vs. współczesne 1x12.
Suport PressFit kontra tańszy i łatwiejszy w serwisie BSA.
I na dodatek Canyon jest tańszy... Naprawdę nie rozumiem Waszego zachwytu tą Meridą. Oni już od kilku lat nie mają nic ciekawego do zaoferowania w normalnej cenie. Nawet na promocjach nie są konkurencyjni.

Jedyna "zaleta" Meridy to przestarzała geometria, która może pasować do rekreacyjnej jazdy autorki.

Canyon poza brakiem sztywnej osi, nie ma nawet taperowanej główki ramy. Wiem, że w tym wypadku to nie ma znaczenia, natomiast jak już ktoś się upiera przy zakupie MTB do takiego użytkowania to warto kupić rower, którego rama posiada obecnie stosowane standardy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyluzujcie bo to się śmieszne robi . Osoba zakładająca temat straciła zainteresowanie , a nawet gdyby nie to  nie zrozumie o czym piszecie . Przypomina mi to sytuację na jednym z portali foto gdzie ludzie potrafią do upadłego toczyć boje czy lepszy( najlepszy ) jest aparat firmy C czy N , a może S .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Panowie wyluzujcie bo to się śmieszne robi ."

Na pohybel !!

W dniu 12.09.2024 o 08:49, TheJW napisał:

Przecież zaproponowany przeze mnie Canyon zjada tę linkowaną Meridę na śniadanie.
Hamulce Tektro? Do wymiany z miejsca albo po pierwszej awarii.
Napęd 2x10 vs. współczesne 1x12.
Suport PressFit kontra tańszy i łatwiejszy w serwisie BSA.
I na dodatek Canyon jest tańszy... Naprawdę nie rozumiem Waszego zachwytu tą Meridą. Oni już od kilku lat nie mają nic ciekawego do zaoferowania w normalnej cenie. Nawet na promocjach nie są konkurencyjni.

Jedyna "zaleta" Meridy to przestarzała geometria, która może pasować do rekreacyjnej jazdy autorki.

Meridę 500 w wersji na jednej korbie można kupić za 2300 zł 😏 Tektro? Tam jest shimano m4100. Twój współczesny 1x12. Twoje łatwiejsze w serwisowaniu BSA.
Dobra, ma przerzutkę XT. I sztywne osie, podczas gdy Merida jest na QR. O ile przerzutka to tam bez takiego większego znaczenia dla crossowych użytkowników, to różnica w ośkach jest istotna.
Ale za to Canyon ma XCR, Merida Markhora (wersja taperowana!), korbę 32, a nie 30, kanjon 13,76 kg, Merida 12,6 kg, główka 1 i 1/8, kontra taperowana. No i przypominam, że Merida w super promce na firmę wziałem za 2300 zł ;> Już zdążyłem ręka w rękę wymienić amor (a nawet 60 zł jestem do przodu) na takiego samego Markhora tylko z piastą boost i manetą blokady. Oczywiście wszystko nowe. Koło przednie sprzedałem i kupiłem praktycznie nowe (a przynajmniej tak twierdził, tak wygląda i tak działa) od starszego rocznika, kiedy to były z piastą boost. Tu straciłem 50 zł. Opony czekają na kupca, i czekam na Race King Protection (w plecy o 220 zł). Wszystko wyszło mnie tak absurdalnie tanio, że zaszalałem też z siodłem Ergona SMC Core (425 zł, ale nie jestem pewien czy to był dobry wybór. Czas pokaże), gripy Ergona MTB z płetwą 86 zł. Wszystko wyszło mnie 2990 zł. Jeszcze tylko jakieś pedały i będzie lala rower za pół darmo. W tej historii nie ma miejsca na Canyon'a 😛

Edytowane przez WojtasTaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...