Skocz do zawartości

[do 4200 zł] Giant LIV, Trek czy Romet


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem w kłopocie, gdyż nie wiem już jaki rower MTB rekreacyjny wybrać. Jeżdżę głównie po lesie, i szutrze, ale też sporo po szosie. Raczej rekreacyjnie, dla treningu czasem dłuższe parogodzinne wycieczki poza miasto. Nie ścigam się, jeżdżę rekreacyjnie dla utrzymania formy. Zastanawiam się pomiędzy tymi modelami, z tym, że jeśli chodzi o Treka to jestem załamana bo w zasadzie Marliny są nie do zdobycia...prawie wszystko wyprzedane. Ale mam na oku te modele:

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-damski-giant-liv-tempt-0-2023

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-trek-marlin-7-gen-3-2023#93=320

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-trek-marlin-8-gen-3-2023#93=203

https://romet.pl/rower-gorski-romet-mustang-m4-2024-4

Treka 8 nigdzie nie można dostać. Giant jest dostępny od ręki...a może Romet? 

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy się napalają na Treki jak szczerbaty na suchary. Wiadomo, lans na wsi jak ma się na ramie napis Trek, Kross lub Romet.
Poza tym jest już po sezonie sprzedażowym, to co zostało na magazynach po wiosennym szturmie wyprzedało się na promocjach, a nowych modeli jeszcze nie ma. Jeśli Ci bardzo na nim zależy, szukaj w zagranicznych sklepach. Może u Niemca coś się ostało.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego?
https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/rowery-trailowe/grand-canyon/grand-canyon/grand-canyon-6/3269.html?dwvar_3269_pv_rahmenfarbe=GY

Tylko opony na starcie do wymiany, bo na tych mogłoby być ciężko po asfaltach jeździć. ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30t, tak samo jak w wymienionym Marlinie 8 i Tempcie 0. W Romecie 32t, a w Marlinie 7 28t. Czego oczekiwać po tego typu rowerach? Przecież one z założenia są konfigurowane pod początkujących i amatorów. Ja u siebie mogę zakładać do hardtaila 36t, ale kobieta jeżdżąca rekreacyjnie na takim blacie raczej wiele nie ukręci. ;) No chyba, że zmieni opony na slicki i faktycznie nie będzie zjeżdżała z płaskiego asfaltu.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby też dla porządku dopisać, ile miał najmniejszy i środkowy. ;) Najpopularniejsza chyba konfiguracja od lat to 24-34-42.
I to na tym środkowym zazwyczaj wszyscy jeździli (jeżdżą!) mówiąc "tylko nie ruszaj mi przerzutek, bo mam dobrze ustawione".

Kiedyś wszystkie rowery miały wolnobiegi 6- i 7-rzędowe. I jakoś ludzie na tym jeździli. Ale mamy "teraz" i należy brać pod uwagę współczesne rozwiązania i standardy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdanie ok, tyle że nie o tym jest mowa. Jeśli uważasz że kobieta nie pojedzie efektywnie ale rekreacyjnie na blacie 36T+ to chyba nie pamiętasz jednak czasów klasycznych napędów 3x na których jeździli wszyscy, kobiety, mężczyźni, młodzież, dzieci ;) Poza tym są jeszcze napędy 2x w rowerach, z kombinacjami np 36-26. Mam taki rower w domu (a nawet 3), jeździ na jednym rekreacyjnie kobieta M4 i uwierz mi że napęd nie jest ustawiony tylko na blat 26T ;)

Edytowane przez michalr75
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o to, że nie pojedzie, bo jak się nie ma innego wyjścia, to i na Wigry3 się pojedzie. Tylko PO CO, skoro są gotowe rozwiązania ułatwiające życie i jazdę?

Kolarze zawodowi też kiedyś mieli do dyspozycji 5 przełożeń zmienianych wajchą za siodłem. I jeździli te same trasy co Kwiatkowski i Pogacar z elektrycznymi napędami 2x12. Myślisz,że gdyby mieli wtedy do dyspozycji współczesny sprzęt, to by z niego nie skorzystali? Rozumiesz już, o co mi chodzi, czy nadal nie?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Margot napisał:

Ponieważ przymierzałam się do crossów i są za delikatne. Wole MTB. 

Muszę to powiedzieć mojemu znajomemu, który waży 120 kg i jeździ na poleconym przeze mnie Unibike Viperze, bo chyba nie wie że ma za delikatny rower ;)

Jeszcze oczywiście pytanie czy ten las jest w górach czy w płaskiej części Polski

2 godziny temu, Margot napisał:

 

 

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest kolejna reklama Rometa ? Bo z wymienionych przez autorkę tematu, on najlepiej nadaje się do opisanych zastosowań . No ale , powiedzmy ....

1 Trek i Giant mają bardzo małe zębatki na korbie . Tzn one są ok jeśli ktoś jeździ w górach . Na płaskich asfaltach 28 -11 nie da dostatecznie twardych przełożeń ( trek ) . U Gianta jest trochę lepiej i na tym da się jeździć wszędzie .

2 opony 2,4" ...  dobre na kamienie , korzenie , piach , generalnie w trudny teren 

3 napęd  1x12 z kasetą do 50/51 bardzo wymagający od strony serwisowej i dość albo bardzo drogi w eksploatacji . Zupełnie niepotrzebny i niepraktyczny w turystycznym czy rekreacyjnym użytkowaniu .

itp , itd 

Gdybym miał kupować niesportowy , uniwersalny  MTB to patrzył bym na Meridy z postu @michalr75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...