Skocz do zawartości

[Torba] Do trójkąta w ramie, szycie na miarę - gdzie i jak


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Niższe temperatury, częstszy deszcz i perspektywa kolejnego sezonu skłoniły mnie do poszukiwania możliwości przewożenia różnych rzeczy na rowerze, docelowo pod kątem noclegów poza domem (a więc narzędzia, bielizna, ciuchy, apteczka, żarcie etc). Plecak na krótką traskę jest do przeżycia, ale setki z obciążonymi plecami + ograniczoną wentylacją sobie nie wyobrażam, stąd pytanie o torbę.

Mam treka X-caliber 8 z ramą M, czyli dość małą, zwłaszcza że to MTB, więc mocny zjazd górnej rury w dół ogranicza mi pakowność. Śmieszków proponujących wymianę na gravela uprzedzam, że szkoda państwa czasu :P Rozważam poświęcenie całego trójkąta wewnątrz ramy na torbę. I teraz pytanie do doświadczonych bikepackerów, turystów rowerowych, zwał jak zwał: jak wygląda proces produkcji zdalnej takiej torby oraz czy możecie polecić firmę, która przyjmie moje wytyczne, a potem nie spieprzy zamówienia, z którym zostanę bez możliwości zwrotu?

Dwie rzeczy, które mnie interesują to możliwość montażu rzepami/linkami na więcej, niż 3 miejscach, tak bym miał możliwość odpięcia jednego rzepu, przypięcia innego zamiast i tak dalej, gdyby w danym miejscu potrzebne było montowanie czegoś innego, jak np. wspomniany uchwyt na bidon w innym miejscu ramy, albo inna torebka na narzędzia etc. Druga rzecz, na której mi zależy to rzep wewnątrz takiej torby na całej powierzchni "ściany". Mam taki patent w plecaku Helikona i jest to po prostu złoto. Do czegokolwiek co nie waży kilograma za grosze można przykleić drugą stronę rzepu i mamy wszystko w pozycji wiszącej jak na wystawie :) Trzecia rzecz, ale chyba już oczywistość, to po prostu pełna wodoszczelność. Nie tylko opór na wodę, ale całkowita niewrażliwość zamka i torby. Co do koloru, nie mam wielkich wymagań: czarny, ciemnoszary w kolorze roweru i tyle. Naklejek z odblaskami i świateł na baterie mam tyle, że odblasków na torbie mi nie trzeba.

Cena jest kwestią drugorzędną, bo wyznaję podejście raz a dobrze, na lata. Bardziej chciałbym zrobić coś na tip top i przestać marnować 50% trójkąta wewnątrz ramy na bidony, których nie dosięgam podczas jazdy.

Edytowane przez marekdam1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...