Skocz do zawartości

[Ustawienie siodełka] Romet Huragan, ale też ogólnie.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zwracam się z zapytaniem odnośnie ustawienia siodełka do Was.

Mianowicie, było już poziomo,  było już lekko zwrócone w dół, aczkolwiek nadal po długiej jeździe +/-80-100km występuje u mnie ból w lewym biodrze, i generalnie jakoś tak mogę stwierdzić, że mi nie wygodnie. 

I tutaj jest moje pytanie, czy to może wina siodełka dodanego do roweru (Romet huragan 2023), czy może to kwestia tego, że siodełko jest nieodpowiednio ustawione chociażby w 1° wzgledem ramy - jest krzywo delikatnie w prawo lub lewo?

Jakie domowe sposoby polecacie na diagnozę takich problemów? 

Edytowane przez Sg3rl0ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów mogą być setki. Źle dobrane siodełko, złe ustawienie lub tak jak u mnie, krzywy kręgosłup. Przez to że mam krzywy, automatycznie miednica nie jest ustawiona idealnie pionowo i jedna noga ma "dalej" do pedała.

Wątpię żeby Ci ktoś to zdiagnozował przez internet. Musisz popróbować. Kluczowa jest wysokość i ustawienie w osi ramy. Potem przód tył. Z kątem raczej nie ma co kombinować i poziomo lub MINIMALNIE w dół to jest to, czego potrzebujesz.

Równie dobrze może się okazać że masz jakieś schorzenie, które nic wspólnego z aktualnym ustawieniem roweru nie ma.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś tipy co do ustawienia siodełka?

Chodzi mi o jakieś takie wyjściowe ustawienie które albo już jest dobre albo wymaga jedynie minimalnych zmian.

I mam tu na myśli wysokość, ustawienie przód/tył no i kąt. Przy wysokości myślę że jest najmniejszy problem.

Choć wiem że ustawienie przód/tył zgrywa się w jakiś sposób z wysokością czyli przy zmianie jednego trzeba(?) zmienić drugie.

Ciekawi mnie jak to u was wygląda jeśli musicie ustawić siodełko od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@endryu Ja siodełko miałem ustawione na fittingu i dzięki temu wiedziałem jakie odczucia towarzyszą poprawnej pozycji. Wysokość od razu się czuje, że jest inna, bo albo blok ciągnie but bardziej niż bym chciał, albo nie mogę wyprostować nogi tak jak chcę. Przód-tył poznaje się po tym jak mocno pracują mięśnie czworogłowe i jak mocno uda uderzają o tułów w pozycji aero. Pochylenie wiąże się ze stabilnością miednicy i siłą nacisku na ręce.

Podsumowując, jak znajdziesz wygodną pozycję i się do niej przyzwyczaisz, to od razu będziesz czuł gdy się ona zmieni i co trzeba z siodłem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80km - 100km to już jest konkretny dystans i na takiej trasie dopiero wychodzą często detale w złym ustawieniu nie tylko siodełka ale i całego roweru. Jak masz budżet to bike fitting w takim przypadku to nie jest głupi pomysł, jak robisz takie dystanse. 

Ból biodra to nie jest typowy przypadek, może być tak że lewą nogę masz krótszą i zbytnio się naciąga podczas pedałowania. Możesz mieć zbyt wąskie siodełko i bujasz się podczas jazdy.

Powiem tylko tak, też kiedyś przerabiałem dziwne bóle wychodzące po dłuższej jeździe i to co wydałem czasu i pieniędzy na zmianę pozycji, siodełek itp. w ciemno to już dawno opłaciłbym za to bike fitting. Teraz żałuje że nie skorzystałem wcześniej.

Edytowane przez dejmienoKr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...