Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w wymianie komponentów w starym rowerze


Gość Tomasz

Pytanie

Gość Tomasz

Witam was serdecznie!

Odkopałem ostatnio rower z piwnicy model Kellys Scorpio, niestety nie wiem z którego roku to model.
Co ciekawe stał w piwnicy z 7 lat, ale napompowałem kola i jeździ :)

Ale wracajac do tematu, chce wymienic (prawie) wszystkie komponenty w rowerze, poniewaz widac ze to co jest obecnie zostalo juz nagryzione przez zab czasu.
I w zwiazku z powyzszym potrzebuje pomocy w doborze odpowiednich komponentow tak aby wszystko ze soba wspolgralo dobrze.

Chce wymienic wiekoszosc na podobna polke cenowa, tak zeby dalo sie dobrze jezdzic rekreacyjnie, rower na codzien, do jazdy po sciezkach rowerowych, troche szutru moze jakies male gorki.
Mysle ze osprzet SHIMANO bedzie dobrym wyborem.

Aktualnie na rowerze sa zamontowane takie komponenty ktore chcialbym wymienic:
KORBA: Shimano FC-M341 / z zebami 22T/32T/42T i dlugosc ramienia 170 mm
KASETA: Shimano CS-HG 30-81, 8 rzedowa

PRZERZUTKA TYL: Shimano RD-MC20

PIASTA TYL: Shimano FH-RM40-8 8S (piasty nie chce wymieniac, bo kolo wyglada dobrze, tylko wrzucam info zeby dobrac odpowiednia kasete do niej)

PRZERZUTKA PRZOD: Shimano FD-CT92

MANETKA PRAWA: Shimano SL-RS41-8

MANETKA LEWA: Shimano SL-RS41-L
Obie manetki sa typu tego obkrecanego ale chyba wolalym zeby byly na trigery, dajcie znac co lepszejsze.

HAMULEC PRAWY i LEWY: Shimano BL-M421 (tutaj mozliwe ze tez nie bedzie takiej potrzeby zeby wymieniac te hamulce, chyba ze warto np przejscie bedzie w moim wypadku na klamkomanetki???)

LANCUCH: nie moge odczytac jaki mam, ale na pewno jest do wymiany

Hamulce te co przy kole sie montuje ramienia: Artek Vigorous (moge wymienic ale to nie jest jakis priorytet, wygladaja jeszcze znosnie)
AMORTYZATOR PRZOD: jakis OMNI 156P. Wyglada ze juz jest dosc zurzyty ale mozna go jakos odnowic? a jak nie to co warto kupic zeby dalo ulge dla nadgarstkw i tlumilo krawezniki, korzenie itp i zeby nie kosztowalo milionow monet?

Szukam tez porad dotyczacych wymiany linek i pancerzy, gdzie kupic ile tego kupic itp.

Dziekuje z gory za pomoc, ostatnio sie wkrecilem mega w temat rowerow ale jest tego tak duzo ze ciezko mi to ogaranc, i potrzebuje pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...