Skocz do zawartości
  • 0

Rower na krótkie dojazdy do pracy


Gość Adam

Pytanie

Gość Adam

Cześć.

Chciałbym kupić rower głównie na dojazdy do pracy (2.5km w jedną stronę). Trasa 100% miasta po ścieżkach rowerowych lub chodnikach które nie zawsze są najnowsze, ale z reguły ok. Jeździć w terenie nim nie planuję.
Mieszkam w bloku i codziennie musiałbym wciągać i znosić rower 2 piętra, więc chyba dobrze żeby nie był za ciężki.
Szukam czegoś o dobrym stosunku ceny do jakości, nie potrzebuje high-endowego modelu.
Budżet jaki mam to powiedzmy do okolic 3000.
Co byście polecali?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rower miejski długodystansowy Elops 500 (https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-dlugodystansowy-elops-500-wysoka-rama/_/R-p-305016). Ma go od pewnego czasu żona (wersja damska) i widzę następujące zalety:

Zaskakująco lekki jak na w pełni wyposażony rower.

"Śmigły" - łatwo się jedzie.

Obie lampki na dynamo, błotniki, bagażnik. Pasuje zamknięcie typu podkowa.

Wady:

Opony choć zaskakująco szybkie, są cienkie - rower ma sztywny widelec. Jak jest równo - super, jak droga gorsza to trochę gorzej. Zmieniliśmy opony na szerokość 45c i zrobiło się jakby luksusowo (mam na zbyciu jeszcze dwie takie opony za 40PLN sztuka WTB Riddler z drutem).

Inne cechy:

Trudno powiedzieć czy to wada - pozycja na rowerze jest taka kompromisowa między sportową a zrelaksowaną - dla nas super, ale ktoś może narzekać, że za bardzo pochylona (ale dla mojej córki, która ma baranka, tu jest nieakceptowalnie wysoko - co kto lubi). 

Tani napęd - czysty działa dobrze. 

Hamulce V - są dostatecznie dobre dla żony w mieście - jak jesteś ciężki, może być gorzej.

To nie jest super rower do jazdy codziennie, niezależnie od pogody po kilkadziesiąt Km, ale do krótkich dojazdów do pracy bardzo dobra propozycja. Model 900 to już super lux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rower za 1000pln rozpadnie sie po roku. Jak przesiadlem sie na rower, to zaczynalem starym dekatlonowym 'mtb' 26 cali, bo nie chcialem kupowac drobiego jak nie 'pyknie' Po pol roku zepsulo sie wszystko. Po remoncie pozostala z niego tylko rama i stery. Fakt ze do pracy mialem 40km w jedna strone :P. Rower na dobrym osprzecie wytrzyma dlugo, przy minimalnym servisie. Badziew bedzie wymagal ciaglego remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@JWO 8 godzin w robocie + 3,5 na rowerze! Podziwiam i szacun za wytrwałość👍

Po pol roku zepsulo sie wszystko. Po remoncie pozostala z niego tylko rama i stery. Fakt ze do pracy mialem 40km w jedna strone :P

Natomiast dziwi mnie rozterka ADAMa, mając 3ooo do wydania na rowerek do spacerów 2.5 km, to można mieć wszystko, nawet elektryka który sprawdzi się całkowicie, czego osobiście nie polecam bo jeździmy też dla zdrowia😉 Ja 2 km idę na zakupy spacerem.

Screenshot_2024-09-12-11-53-12-324_com.android.chrome.thumb.jpg.090077a5dfede9ddc7d9a04c74333a0d.jpg

Trzeba pójść do sklepu, przypasować (tak jak buty😄) i kupić, albo wybrać na OLX podobny bo taniej😂 i mniejsza pokusa dla złodzieja. Powodzenia👍 

Edytowane przez Turysta05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...