Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hej wszystkim mam pytanie odnośnie pierwszego projektu jaki chciałbym złożyć czy moglibyście mi w tym pomóc? planuję generalną przebudowę roweru jakim jest GT Bicycles z ramą idrive 3.0 na kołach 26'' jeżeli by się dało chciałbym wymienić cal na większy oraz całkowicie wymienić amortyzację na większą tzn. usunąć wysłużonego starego foxa (skok ok 50-70mm) (padło ciśnienie w komorze parę serwisów powiedziało że nie do uratowania bo coś się złamało) jest to damper z przodu mam też starego ale działającego sid-a XC. układ napędowy to przerzutki shimano deore u mnie się zupełnie nie sprawdzają ponieważ nie chcą współpracować z niczym ( z przodu działa 2-3) tył (1-4,6-9) przełożenia pomimo smarowania czyszczenia oraz regulacji nic nie dało łańcuch oryginalny shimano 9s. hamulce to shimano jestem z nich zadowolony tarcze to chyba przód 150 tył 160 nie pamiętam dokładnie. 

Czy byłby możliwy tuning na wyższy cal koła? niż te 26'' co są zamontowane?

Jakie części polecacie i jakie smary?

Jak w ogóle zabrać się za projekt?

pozdrawiam Tomasz Kuder i życzę miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ci to powiedzieć - skoro nie masz pojęcia o temacie to się za to nie bierz. Noooo chyba, że kwestie finansowe totalnie nie mają znaczenia i jesteś w stanie wtopić masę kasy w totalnie nieprzyszłościową ramę tylko po to żeby zdobyć jakieś tam doświadczenie

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ jeżeli to jest słaba rama to czy polecasz coś do 4-6k? chciałbym by był to rower na min. amortyzacji typu full / olejowo-powietrzny / hamulce tarcza hydraulika min. przełożenia 1X12 max 2X11 na ramie aluminiowej lub carbon do tego hamulce magury lub shimano. planuję jazdę sportowo-turystyczną z dojazdami do pracy w każdych warunkach tj. wiosenno-letnich / jesienno-zimowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opisany rower potrzeba około 8 tysięcy brutto (mowa o ofertach wyprzedażowych) - na przykład Rose Ground Control lub Radon Skeen Trail, jakieś Orbea Oiz.... sporo tego.

Za 6 tysięcy brutto można kupić wyprzedażowe sztuki w decathlonie, ale warunek hamulców jest niespełniony: https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-100-s-29-eagle/_/R-p-304208?mc=8731765&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=pl_t-perf_ct-pmax_ts-gen_f-cv_o-roas_xx-dkt-promo-css&gad_source=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...