Skocz do zawartości

[Stery] Strzelanie z widelca/rury sterowej/mostka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dłuższego czasu borykam się z problemem, który przez kogoś był już opisany, oto on:

Jak jadę to co jakiś czas słyszę trzaski, ale nie jest to hałas piasku, to bardziej brzmi jak prężący się metal. Czy to możliwe żeby dolne łożysko (maszynowe) ruszało się w misce? Hałas ten mogę też wywołać przyciągając mocno do siebie kierownicę i następnie ją odpychając.

 

Wymieniłem łożyska maszynowe dolne i górne, wyczyszczone i posmarowane, brak widocznych pęknięć widelca (cały karbon) luzy skasowane. Jedyne do czego można się przyczepić to łożysko dolne w rurę sterową wchodzi bez oporu, wyczuwalny lekki luz tego łożysku. Czy to jest moim problemem? Proszę o pomoc bo trzeci miesiąc się już męczę z tym. Suport, sztyca, koła odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj smaru na wszystkich elementach. Tam gdzie nie możesz użyć smaru, chociażby pomiędzy ramę a miski oraz w łączenie rury sterowej z koroną, psiknij coś tłustego, chociażby Brunox Deo lub pokrewny produkt. 

Jak to nie pomoże, to musisz zdemontować stery i je sprawdzić. Jeżeli chodzi o widelec, to najlepiej zamontować za rurę sterową w imadle i ruszać, sprawdzając czy dźwięk się pojawia.

Miałem ten sam problem, tyle że u mnie to było takie typowe, metaliczne cykanie. Pomogła wymiana sterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery demontowałem już kilkukrotnie, wymieniłem nawet wczoraj na nowe, smarowane było wszystko co tylko można było posmarować smarem. Rurę od widelca sprawdziłem nie na imadle lecz rękami-wydaje mi się że z tym wszytko jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak okolice sterow to moze mostek? Ja po ostatnim myciu juz wycialem kwadrat i czyszcze siodlo. Cos sie pojawil w okolicach sterow/mostka, ale to u mnie nowosc :) Mostek zmienialem na krotszy, ale sporadycznie slysze cos nowego.

Przy okazji sie dopne. Jest jakas zasada dokrecania mostka? Gorne sruby na zero dolne z dystansem czy wszystkie po rowno? Mostek authora 8cm 7 stopni. Wszystkie mostki jakie mialem dokrecaly sie w miare rownomiernie, a ten odlatuje przy skrecaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...