Skocz do zawartości

[Pedały, korba] Bicie na pedałach podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pewien problem przy moim nowym Unibike Crossfire. Czuć bicie na pedałach - na niektórych biegach. "Na sucho" tego nie ma, dopiero podczas jazdy. Rower był w serwisie, serwisant stwierdził, że mogą to być pedały, bo reszta jest ok - tym bardziej, że to nowy rower. Tylko jeśli byłyby to pedały to czy bicie nie byłoby odczuwalne na każdym przełożeniu?
Dodam, że po ostatniej podróży rower wymagał mycia. Łańcuch wyczyściłem benzyną ekstrakcyjną oraz nasmarowałem. I mam wrażenie, że po tych zabiegach tak się stało. Nie wiem, czy gdzieś do łożyska dostało się błoto? Czy to kwestia tego smarowania łańcucha?
Jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Co to znaczy bicie? To wrażenie że pedał chodzi nierówno, czy masz na myśli wibracje?

Pedał chodzi równo, dlatego nie jestem przekonany, że to pedał. Przy każdym obrocie na stopach czuć tak jakby coś biło.

12 minut temu, Maciek.B napisał:

Czym i ile smarowałeś?

Na 99% łańcuch po Twoim smarowaniu nałapał piachu i chrobocze (o ile chrobotanie nazywasz biciem)

Wyczyść jeszcze raz i przesmaruj, ale delikatnie i czymś rzadkim na suche warunki.

https://allegro.pl/oferta/smar-do-lancucha-brunox-top-kett-plyn-50-ml-9706480782 - po jednej kropelce na każde ogniwo, potem oczywiście przetarłem szmatą

Nie mógł nałapać piachu bo taki efekt był od razu po myciu i smarowaniu, kiedy łańcuch był czysty. W sumie nadal jest czysty.

I nie mówię o chrobotaniu. Po prostu przy każdym obrocie czuć takie bicie/uderzenie na stopach na niektórych przełożeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowe pedały, wymień i zobacz czy poczujesz różnicę

Ewentualnie może w serwisie mają jakieś pedały "do użyczenia"

 

Pytanie jak czyściłeś ten łańcuch i czy dobrze go wyczyściłeś - jak poruszasz łańcuch na boki to czuć jakieś chrobotanie piasku?

Czym smarujesz łańcuch?

Użytkownicy tego forum pisali, że może to być kwestia dotarcia się nowego napędu przez ok. 200 km - powinno się ułożyć

Edytowane przez locomotiv12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, locomotiv12 napisał:

Pytanie jak czyściłeś ten łańcuch i czy dobrze go wyczyściłeś - jak poruszasz łańcuch na boki to czuć jakieś chrobotanie piasku?

Czym smarujesz łańcuch?

Użytkownicy tego forum pisali, że może to być kwestia dotarcia się nowego napędu przez ok. 200 km - powinno się ułożyć

Nie ma żadnego chrobotania, łańcuch jest czysty.

Smarowany tym https://allegro.pl/oferta/smar-do-lancucha-brunox-top-kett-plyn-50-ml-9706480782

Rower ma przejechane ponad 300km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje Ci złożyć reklamację w miejscu zakupu i niech się serwis zastanawia.

P.S.

Przy takim przebiegu i tak powinieneś wykonać już przegląd gwarancyjny.

P.S. 2

Proponuję zerknąć jeszcze raz w ogłoszenie na allegro z tym olejem, posortować oceny wybierając 3 gwiazdki i poczytać, bo jest tam napisane dokładnie to co napisałem w pierwszej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...