Skocz do zawartości

[Rower MTB] Cannondale Trial czy może cos innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę szanowne grono o poradę, zamierzam kupić rower MTB ,ale bez nastawiania się na ostrą jazdę po górach ,preferencje mam bardziej turystyczne, teren leśny ,trochę wzniesień szosa i pochodne, dlatego też ze wskazaniem na sprzęt posiadający uchwyty na bagażnik , ale też możliwość montażu sztycy regulowanej ,no chyba że już bedzie w zestawie.

Z racji preferencji interesuje mnie rower z bardziej "rekreacyjną" ramą. Wyczytałem że dobrym wyborem będzie któryś z modeli Cannondale Trial, ale też ponoć taką ramę posiada Merida Big Trial, Podoba mi się też Scott Ascpect 920, a najbardziej Trek Procaliber 6 ,niestety 8 za drogi ,ale przy tym rowerze nie mam pewności  czy rama będzie  mi odpowiadać geometrią  .

Kwota do 6000 zł, Napęd preferowany to 2x chociaż nie bronię się przed 1x.  Może ktoś ma jakąś inną ,ciekawszą propozycję ,chyba ze zostać przy tych wyborach. Pozdrawiam

Edytowane przez langust_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannondale Trail i Aspect mają atrapę amortyzatora (XCR),  Recon Silver w Big Trail to też paździerz, bo powłoka górnych goleni jest słabej jakości, przez co łatwo jest ją zarysować lub nawet wytrzeć do gołej stali. Jeśli Judy Silver w Procalibrze 6 me równie "dobrze" wykonane górne golenie, to też lepiej omijać ją szerokim łukiem.

 

Jeśli Merida, to Big Nine Trail z najtańszym sensownym amortyzatorem (Raidon):

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/4083/bignine-tr-600

Tu masz Dartmoora Primala w promocji:

https://velo.pl/rowery/gorskie/gorskie-sztywne/trail-29/primal-evo-29-1

Najsensowniej jednak byłoby dopłacić do przecenionego Primala Pro z Bomberem Z2 (jeśli tylko go jeszcze gdzieś dostaniesz):

https://velo.pl/rowery/gorskie/gorskie-sztywne/trail-29/primal-pro-29-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego, a jak rozpoznać że golenie są ok, bo po naświetleniu przez Ciebie tematu, chciałbym się przyjrzeć Trekowi , nad Dartmorem się zastanawialem bo jest fajny, ale mam obiekcie odnośnie mocowań do bagażnika, czasem się bawię w dalsze trasy i mi się przydaje. Meride mam od dawna na oku, ale nie miałem pojęcia o jakości amorów. Pozdrawiam 

 

No i mam problem z dostępnością w moim rejonie, a przymierzyć trzeba, po za tym jak Cues wypada, warte to uwagi? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...