Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna torpedo] Kross Retrospekcja - single speed, konwersja na przerzutki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jakiś czas temu odziedziczyłem po moim dziadku klasyczny rower miejski Kross Retrospekcja, generalnie mega mi się podoba to wozidło i postanowiłem za wszelką cenę doprowadzić go do super stanu. Zaplanowane jest jego lakierowanie, znajomy grafik dorobi mi nowe naklejki, bo nawet Kross nie ma wzorów itp.

Chciałbym jednak wprowadzić w ten rower małe udoskonalenie mianowicie, w tej chwili jest to single speed, a mi bardzo zależy na wsadzeniu do niego przerzutek, tak żeby można było pojechać na nim w komfortowych warunkach gdzieś dalej. Z uwagi na fakt, że nie chce zmieniać klasycznego charakteru tego rowery, w grę wchodzi jedynie przerzutka w tylnej piaście albowiem jest na tyle dyskretna że nie będzie mnie kłuła w oczy. 

Tutaj jednak pojawia się problem. Aktualnie w rowerze zamontowana jest piasta Shimano CB-E110, 110 wzięło się od szerokości montażowej piasty 110mm.

Nieststy piasty Nexusowe są ba 120mm, czyli mamy tutaj centymetr który mocno bruździ...

Sam rower ma ci prawda stalową ramę, więc pewnie konstrukcja mogła by się poddać o tę 0,5cm z każdej strony, ale po pierwsze boję się czy nie osłabi to jego konstrukcji, wszak będzie tam cały czas jakieś naprężenie, a po drugie boję się czy takie szerokie widełki z tyłu pomieszczą oryginalny bagażnik. 

Widziałem na necie piasty Sturmey Archer ale niestety nie znalazłem jeszcze informacji o szerokości, będę pisał do dystrybutorów. 

Czy ktoś z Was ma może wiedzę, czy istnieje jakaś piasta która będzie miała przynajmniej te 3 przerzutki oraz szerokość montażu 110mm? Albo czy ewentualnie ktoś z Was ma doświadczenia z takim działaniem i kojarzy, czy da się bezpiecznie zamontować tam nieco szerszą piastę? Mega mi zależy na lekkim zwiększeniu praktyczności tego roweru, ale nie chcę montować zwykłej przerzutki, bo zupełnie zmieni to jego charakter...

Będę wdzięczny za odpowiedź. 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...