Skocz do zawartości

[Przestawienie się] Mtb->emtb Czy elektryk zrobi ze mnie lenia?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę czy nie przejść na rower elektryczny na stałe? Obecnie jeżdżę na lekkim hardtail 29" Myślałem kupić coś z amortyzacją bo jazda na HT w terenie mniej komfortowa i bezpieczna. No i tu jest problem. Bo za lekki rower  F.S. to na promocji trzeba dać ok 15000-20000. Za tą cenę są już spoko rowery elektryczne. Miałem obawy co do zasięgu i dojazdów ale ostatnio testowałem i na najniższym trybie wspomagania zasięg jest zadowalający. Najbardziej na + w porównaniu do mojego obecnego roweru to zjazdy i działanie amortyzacji. Skok 170/160 daje dużo więcej komfortu i można zjechać dużo szybciej. Jeżdżę dla przyjemności ale też żeby poprawić trochę zdrowie i wydolność. Po ostatniej jeździe komputerek pokazywał coś że mój udział w okolicach 60% silnika 40% Mam wątpliwości czy dobrze to pokazuje bo wydaje mnie się że to specjalnie tak jest zrobione żeby się cieszyć że ma się udział w wysiłku. Taką samą trasą co testowałem sam dojazd po prostym wydaje mnie się bardziej męczący. Wg pulsometru prawie identyczne strefy tętna jak na rowerze manualnym, ale nie wiem czy jest to wiarygodne wskazanie? Czy warto zatem przejść na elektryka pod kątem poprawy i utrzymywania sprawności/wydolności? Czy elektryk zrobi ze mnie całkowitego lenia i grubasa? Jakie są wasze opinie po takiej zmianie?

Testowałem rower z Bosch Gen 4 bez smart system i ciekawi mnie jak jest w tych nowych. Czy jest opcja ustawienia czegoś między EKO a Tour?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No grubasa z Ciebie nie zrobi, bo nadal trzeba kręcić. Natomiast logiczne jest to, że forma nie będzie taka sama jak przy kręceniu bez wspomagania. MTB to nie szosa, gdzie siedzisz tyłkiem i nic innego się nie rusza oprócz nóg. Jednak w terenie ciało trochę pracuje.

Co kto lubi. Jedni nie czują potrzeby żeby się nadmiernie męczyć, bo bawi ich sam fakt jazdy. Inni wychodzą na rower po to, żeby się porządnie zajechać i poprawiać wydolność.

No i zależy gdzie jeździsz. Jak ostre góry, to elektryk może pozwolić na jazdę dłużej/ dalej/ w bardziej wymagające miejsca.

Natomiast jeżeli jest to płaskoziemia lub jakieś minimalne górki, to nie wiem czy elektryk ma sens.

Ja mieszkając na Mazowszu, kompletnie nie widzę sensu elektryka. Nic to w moim życiu nie zmieni, że zamiast 40 km zrobię 60 km lub przejadę te 40 km szybciej.

Pamiętaj o jednej rzeczy: zwykły FS w tych pieniądzach, będzie dużo lepszym rowerem niż elektryczny.

Mam wrażenie że u Ciebie nie chodzi o wspomaganie, tylko o zawieszenie. Nie ma powodu żeby mieszać te dwa tematy.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz jeździć to na elektryku polubisz bardziej :) Po zakupie takowego razem z żoną przejechaliśmy w te wakacje kilkakrotnie więcej kilometrów niż dotychczas i jeździliśmy do miejsc, gdzie wcześniej nie byliśmy. Też na Mazowszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieć tak samo się chce Ale to prawda że nie trzeba żadnych przygotowań żeby w każdy dzień elektrykiem zrobić taką trasę gdzie na zwykłym trzeba więcej żarcia i sił. Gdyby chociaż rowery XC były tańsze to bym się nie zastanawiał. A tak to kiedyś jak dojdę do większej kasy i podreperuję kondycję to sobie kupię jakiś fajny rower EMTB😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...