Skocz do zawartości
  • 0

Przerobienie rekreacyjnego MTB na Crossa


Gość Yakcesh

Pytanie

Gość Yakcesh

Cześć! :D

Chciałem się dowiedzieć czy zakup nowych kół ma w ogóle sens w takim (jak w tytule) przypadku.

Chciałbym po prostu włożyć tam nieco węższą kierownicę i opony,  geometria ramy nie różni się wiele od standardowego crossa  i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, co zmierzyć itp. Wiem że obręcze w mtb 29 są takiego samego rozmiaru jak każde inne koła 28 calowe tylko z tego co rozumiem szerokość obręczy się nieco różni.

Moje pytanie to czy w ogóle jest sens w wymianie kół i jak w zasadzie sprawdzić jakie najwęższe opony ewentualnie wejdą bez problemu do obecnych.

Moje drugie pytanie to czy ktoś kiedyś z was zabierał się za taką przeróbkę w ogóle i czy pakowanie w to kasy ma sens czy po prostu dozbierać sobie do jakiegoś crossa i nazwać to dniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wiele nie trzeba zmieniać. Jak obręcze nie są bardzo szerokie (czyli mają mniej niż 30mm  - mówię o szerokości wewnątrz) to możesz dać szybkie, ale nie bardzo wąskie opony typu continental terra hardpack 50 bez wymiany kół. Kierownicę jak za długa, to się skraca. Łatwe. Pozostają przełożenia - jak napęd jest 1x i rama ogranicza maksymalną tarczę z przodu np do 34 zębów to możesz uznać, że to mało. Ale jak nie masz ambicji wyścigowych czy jeździsz z bagażem to będzie ok. Żona z powodzeniem jeździła na góralu z innymi oponami, zanim kupiła dedykowany rower na lepsze nawierzchnie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...