Skocz do zawartości

[rower] Cannondale Scalpel HT 2 lefty czy Trek Procaliber 9.7 - który wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie to samo rozważanie prowadziłem, jaki rowerek MTB z kategorii lekkie HT. I wyszedłem ze sklepu z Cube Elite C62 Pro. Rozmiar M waży z pedałami XT i koszykami na bidon niecałe 10kg. I jeszcze ma potencjał do odchudzania, zmieniając opony na Race Kingi Protection i tarcze można urwać ze 300g.

 

Nie wiem ile waży scalpel, ale Trek na 100% wychodzi mocno ponad 10kg, kolega ma ML rozmiar i z tego co pamiętam, to na mleku zaraz po zakupie waga pokazywała z pedałami 10,8kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Treki są z reguły cięższe niż inne marki, mam szosę karbonową Domane, więc w porównaniu do konkurencji to starcie przegrywa. Natomiast właściwościami jezdnymi jednak stoi lepiej...Przynajmniej mi bardziej pasuje. 

Co ciekawe Cube wychodzi najdroższej. Scalpela można wyrwać poniżej 12K na zagranicznych stronach, Trek na wyprzedaży będzie podobnie. 

A z tego starcia co Ci bardziej siedziało trek czy Cannondale? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Lefty'ego na Sramie AXS 😎.

Ten Cube bardzo fajny, tylko trochę "niedzisiejszy" ze względu na geometrię. Kąt główki ramy wynoszący 69º jest dzisiaj passe. Tym bardziej w porównaniu z Procalibrem i Scalpelem gdzie, jako żywo, jest 67º.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat scalpela wałkowany x razy, fajna rama, sztyca 27,2 ale suport totalnie nie w jakimkolwiek ogólnym standardzie, kombinowane pp30. Token robi wkłady ale zabawa z dodatkowymi podkładkami i adapterami. A znajdź do tego korbe.

Cube może ma 69 ale jeździ fajnie, solidna rama, osprzet i bardzo dobre koła w cenie - szczególnie w wersjach race.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W procalibrze kusi jednak lekkie zawieszenie tylne w GEN 2 (iso speed), w GEN 3 to już chyba nie tak działa. 

1 minutę temu, przemeg napisał:

Temat scalpela wałkowany x razy, fajna rama, sztyca 27,2 ale suport totalnie nie w jakimkolwiek ogólnym standardzie, kombinowane pp30. Token robi wkłady ale zabawa z dodatkowymi podkładkami i adapterami. A znajdź do tego korbe.

Cube może ma 69 ale jeździ fajnie, solidna rama, osprzet i bardzo dobre koła w cenie - szczególnie w wersjach race.

CUba nie rozważam, bo poza budżetem, poza tym kat główki chciałbym bliżej 67 stopni. Zatem Procaliber vs Scalpel. 

Miałem topstona lefty i temat suportu załatwiłem tokenem tak jak piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten suport jest dla Ciebie ok to dla mnie Cannon w tej wersji HT jest bezkonkurencyjny.

Kapitalne recenzje zbiera ta geo, lekki, do tego sztyca 27,2 - kupisz karbon i to pracuje pod tyłkiem. A widełki też ponoć zaprojektowali tak, żeby ogon trochę pracował.

https://www.pepper.pl/promocje/rower-gorski-karbonowy-mtb-cannondale-scalpel-ht-carbon-3-rockshox-sid-sl-select-naped-slxxt-1x12-hamulce-deore-m6100-sztyca-karbon-879880?pprmrkntfctnsrd=540941971&UATypeId=6#comments

tu masz promke, ludzie brali, sa fotki nawet tych co kupili i przyjechał rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...