Skocz do zawartości

[MTB full] Am100s ogłoszenia do oceny.


Rekomendowane odpowiedzi

Instalujesz apkę rockshox trailhead, wpisujesz numer seryjny i dalej prowadzi za rączkę. Może trzeba będzie zmienić sprężynę jak masz nieprzeciętną wagę. Powodzenia i gratulacje, cena tych rowerów w CR już wzrosła.

 

1 godzinę temu, spiwor napisał:

Jak ustawić tylny amortyzator ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie:

Rower ten ma chwyty WTB skręcane, żłobione, w HT mam wciskane ESI gładkie i , choć to pewnie kwestia przyzwyczajenia, lepsze w chwycie. 

Czy mogę te WTB zamienić na wciskane czy w zjazdówce muszą być skręcane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, w tym roku pierwszy raz w życiu wsiadłem na rower górski, tak więc totalnie się nie znam( no, wiem jak raidona sobie ustawić) tak więc wolę zapytać, uczyć się nie na swoich błędach a waszych ;)

A w najbliższych planach Czarna Góra.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra na pierwszy raz może być frustrująca albo wręcz niebezpieczna. Oni tam mają skalę "łatwe-trudne" trochę skrzywioną i oczywiście są na dole miejsca szkoleniowe, ale nawet Milky Way jest bardzo daleko od tego co nazywają łatwą trasą w innych miejscach, a kolejna pod względem trudności z długich tras (Gargamel) to już wywołała u mnie spory stres w czasie zjazdu. Poza Czarną w tej okolicy to już Srebrna jest bardziej do nauki. Albo wręcz Zieleniec (i nie, nie Crazy Dad). Szczerze też polecam szkolenia w Srebnej, chyba, że jedziesz z doświadczonym kumplem. 

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, spiwor napisał:

Spokojnie, w tym roku pierwszy raz w życiu wsiadłem na rower górski, tak więc totalnie się nie znam( no, wiem jak raidona sobie ustawić) tak więc wolę zapytać, uczyć się nie na swoich błędach a waszych ;)

A w najbliższych planach Czarna Góra.

 

 

Nie no zarąbiście być zielonym w tym sprzętowo i pchać się na najtrudniejszy BP w PL... to taka będzie odpukać nauka błędów z wypadu do szpitala? Szkolny błąd i to dla mnie jest przerażające jak niektórzy podchodzą do tematu. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o Milky Way, na filmikach, choć wiadomo, że filmik praktycznie nic nie pokazuje, wygląda trochę "singletrackowo"  A na zjazdach single trackowych myślę, że nawet nieźle sobie radzę, choć na HT a Ghost'a mam na razie tylko książkowo ustawionego....

A może po prostu najpierw zabrać go na Trojaka i poustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, spiwor napisał:

Właśnie myślałem o Milky Way, na filmikach, choć wiadomo, że filmik praktycznie nic nie pokazuje, wygląda trochę "singletrackowo"  A na zjazdach single trackowych myślę, że nawet nieźle sobie radzę, choć na HT a Ghost'a mam na razie tylko książkowo ustawionego....

A może po prostu najpierw zabrać go na Trojaka i poustawiać?

Nie miej słomianego zapału tylko trzeba poznać rower, poustawiać, poznać na razie swoje możliwości, hamowanie, praca korbą i tak dalej. To jest zupełnie inna jazda niż sztywniakiem. Na trasach typu flow też można zrobić sobie kuku. Wyskocz sobie jak już na Rowerowe Olbrzymy albo ten Trojak bo tam masz dobrą nawierzchnię, sztywne skałki, kamienie i można się na spokojnie obczaić rower i siebie. Potem wraz z pewnością jazdy powoli do przodu. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...