Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, proszę o poradę, który rower wybrać.

Kryteria, którymi się kierowałem przy poszukiwaniach to między innymi: regulowana sztyca, koła 29 cali, wysoki skok przedniego widelca.

Upatrzyłem sobie następujące modele:

1. Rockrider AM 100 HT za 4600 zł. Minusy: marka 😅, słabe hamulce. [ https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-all-mountain-rockrider-am-100-hardtail/_/R-p-331946 ]

2. Dartmoor Primal Evo za 4800 zł. Minusy: oliwkowy kolor ramy 🤢, osprzęt Microshift (choć z tego co czytałem nie jest aż taki zły, ale wolałbym Shimano). [ https://dartmoor-bikes.com/hardware/trail/primal-evo-29-1 ]

3. Merida Big Trail 500 za 5000 zł. Minusy: osprzęt Shimano Cues, o którym wyczytałem mieszane opinie, ale chyba wolę to od Microshift. [ https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/4094/bigtrail-500 ]

Widziałem też promkę na Canyon Stoic, który najbardziej mi pasował, ale rozmiar mojej ramy został wyprzedany. Dodam, że jeśli chodzi o wygląd to: Dartmoor 9,5/10 (mimo koloru), Rockrider 8/10, Merida 7/10.

Który z powyższych rowerów będzie najlepszy na szlaki górskie i bike parki plus rekreacyjne przejażdżki po lasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech wziąłbym Primala, bo Dartmoor robi pancerne ramy, a widelec ma aluminiowe, anodyzowane górne golenie.

AM 100 ma najbardziej wiotki widelec (golenie o średnicy 30 mm). 

Recon w Meridzie ma kiepskiej jakości powłokę górnych goleni, którą łatwo jest zarysować. 

 

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Maciek B. "rekreacyjne przejażdżki po lasach" to ma być tylko taki dodatek 😛

9 godzin temu, NerfMe napisał:

Jakbyś dał radę podciągnąć budżet do Rose Bonero 2, to byłby najlepszy wybór. Pytanie też ile ważysz.

Budżet i tak już podciągnąłem bardziej niż chciałem 😅, a ważę 82 kilosy.

14 minut temu, Galvatron napisał:

Z tych trzech wziąłbym Primala, bo Dartmoor robi pancerne ramy, a widelec ma aluminiowe, anodyzowane górne golenie.

AM 100 ma najbardziej wiotki widelec (golenie o średnicy 30 mm). 

Recon w Meridzie ma kiepskiej jakości powłokę górnych goleni, którą łatwo jest zarysować. 

 

 

Galvatron, dziękuję Ci za tą odpowiedź. Wezmę Dartmoora najprawdopodobniej, a Rockridera na pewno odrzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych ja bym się skłaniał ku Meridzie. Dostajesz jednak monogamiczny napęd, Recon przy Twojej masie powinien być wystarczająco sztywny (aczkolwiek w życiu do czynienia nie miałem z widelcem X-Fusion). Merida ma chociaż z przodu 4 tłoczkowy hamulec, aczkolwiek nie wiem jak to hamuje, natomiast MT 400 z Dartmoora moim zdaniem nie są zbyt dobrym wyborem na górskie szlaki. 

Merida daje też dożywotnią gwarancje na ramę i dostajesz, co prawda w podstawowej mieszance, ale całkiem spoko opony.

Warto za te 600 zł więcej naprawdę wziąć Bonero :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu mam dylemat... 😛 Oprócz tego co wspomniałeś Merida ma nieco większy skok widelca, choć nie wiem czy 10 mm to jest aż taka duża różnica. 🤔

Na plus Dartmoora, zestaw serwisowy do X-Fusion widziałem za 6 dych w Decathlonie, a do RockShox za 9. To w sumie też nie są aż takie wielkie różnice.

Co do Bonero 2 - wydaje się spoko, ale jeszcze dochodzi kwestia finansowania. Pakować się w karty kredytowe nie chcę, a jedyna oferta z opcją rat 0% jest już nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...