Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shox Judy Gold RL 29" czy Amortyzator Manitou Markhor 29


Rekomendowane odpowiedzi

Który,  jest kozystniejszy? Rock Shox Judy Gold RL 29" czy Amortyzator Manitou Markhor 29.

Zdania są podzielone, może ktoś używał obu i podzieli się 😉

 

1. kultura pracy, performance

2. łatwość serwisowania w domu, dostępność zestawów naprawczych

3. Cena = podobna, bo robię budżetowy face lifting 

Ceny są zbliżone na wyprzedażach . Zatem cena zbliżona, jednak różnica 100 zł na korzyść Markhor

Czy to RL jest faktycznie używane, do tej pory używałem tylko ON/OFF

 

Z góry dziękuje,

 

 

Robię tuning Scott Aspect 930 2015. Tak stara rama ale mam sentyment - rower nie jest zajechany, i wkładam solidne koła w oparciu o XM481/Shimano XT 

- styl jazdy to agresywna jazda przez trudny teren leśny, single średnio trudne

- nie będę się ścigał

- waga 85 kg, Fi 30 mm powinno być ok.  Jak połamię rower to kupię sobie lepszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby wheelbuilder w Legnicy był lepszy niż ortopedzi legniccy 20 lat temu. Znajomego  złożyli nogę i skróciła się o ponad centymetr.

Dobra, biorę od uwagę sugestie aby goleń nie był 30 mm zatem, ide w  Rockshox Recon  Rilver RL. Inna sprawa to moja rama jest na rurę 1 1/8 a oś QR - nie ma specjalnego wyboru.

Ciekawe że nie ma jak kupić Rockshox Recon Gold  RL 29' 1 1/8 a oś Q.

Tak czy inaczej będę miał rower nie do ścigania,  no i jak wzmocnię barki to pomyślę nad inwestycją w rower trailowy.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, przy mojej ramie tylko rura 1 1/8 mogę montować.  Sprawdziłem 120 raz i ambitne amorki to w taper na osie 15. Nie przeskocze ramy

Zatem u mnie albo ALU FI 30 mm, albo stal 32 mm.  

Szkoda że nie mam znajomego który mi zaazotuje te golenie.

No dobra, zatem stalowe golenie wymagają  częstego rozbierania i czyszczenia  ewentualnych opiłków. Mikro opiłki to zło szlifujące powierzchnie.

Tak, nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...