Skocz do zawartości

[Kupno mtb] Rower mtb/cross do około 2000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy z wyborem roweru dla mojej dziewczyny. Rower miałby być dla niewytrenowanej osoby która zaczyna swoją przygodę. Rower myślę byłby używany częściej weekendowo jakieś trasy w granicach 50 km max może od czasu do czasu jakaś dłuższa całodniowa trasa (100km). Ja posiadam rower szosowy więc większość czasu będziemy pewnie jeździć razem to też rower raczej do poruszania się głównie po drogach asfaltowych i czasem może jakąś drogą szutrową i to by było na tyle na codzień mieszkamy w Holandii więc jest gdzie jeździć. Rower miałby być dla osoby około 170cm wzrostu i 62kg.

Co myślicie o tym jeżeli porównywałem ceny z polskimi stronami to jest korzystna

https://www.tradeinn.com/bikeinn/nl/kross-hexagon-7.0-29-mountainbike/139311849/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=17615461&country=nl&gad_source=1&gbraid=0AAAAADqtrtFdTnaGlP_EwXANPvFbKpru0&gclid=CjwKCAjw8rW2BhAgEiwAoRO5rKaKvfymOjk0vAyycecgRaLoXC-GsKo72igDMhRw13QKT0fEq_O_RRoCxDMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Lub coś takiego 

https://www.decathlon.nl/p/touring-mtb-explore-520-blauw-oranje-29/_/R-p-329346?mc=8607110&c=GRIJS&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=nl_t-perf_ct-shopp_n-mountainbiken_ts-gen_f-cv_o-roas_pt-all_&utm_agid=172470735348&utm_term=&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw8rW2BhAgEiwAoRO5rKlW3MdF_Gok0_YqOZGaZ1QmJsyQTy7SDTSbJneIeC7S2-SFFSmK0RoCHC0QAvD_BwE

Myślałem też żeby kupić używkę np : Trek Marlin 5, Scott Aspect 960, Cube Aim,

Co możecie doradzić w takiej sytuacji ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałby doradzić nieznęcanie się nad swoją dziewczyną :).

Trasa 50 km, czasem 100 km, po płaskim, głównie asfalt.

Ty na szosowych oponach, ona na balonach 2" lub więcej, na rowerze z nieodpowiednią/niewygodną geometrią i dodatkowo z amortyzowanym, 100 mm, klocem z przodu. Tragedia.

Jeśli macie jeździć razem to rowery muszą być podobne co do przeznaczenia. Te zaś są skrajnie różne - szosa i góral.

Rozważcie kupno fitnesu lub gravela, bo moim zdaniem nawet cross nie "zgra się" fajnie z szosą.

Edytowane przez Jendrass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem ale ona nie chce gravela może jakby coś się znalazło na prostej kierownicy ale z drugiej strony raczej ciężko w takich pieniądzach znaleźć gravela. Te 50 km to tak jak napisałem max przy weekendowej przejażdżce możliwe że będzie to częściej nawet połowa tego po prostu chodzi bardziej o wspólne spędzenie czasu połączone z aktywnością fizyczną i pozwiedzaniem okolicy niż jechanie konkretnie zrobienie jakiejś trasy czy powiedzmy treningu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej gravele. To moda. Znam wiele osób, które próbowały i mówią, że w życiu by sobie tego nie kupiły. Kup jakiegoś crossa, w tej cenie Kands Canavaro (~1700) lub po dołożeniu 100-200 zł Kands CRS 1200. Ewentualnie jakiś Kross na dużej wyprzedaży, bo inaczej się zupełnie nie opłaca, śmiech na sali z ich relacją katalogowa cena-wyposażenie. Cenią się już jak Trek czy Spec. 😆 

W Decathlonie nic ciekawego nie ma, oni teraz w ofercie posiadają więcej produktów zewnętrznych firm, niż swoich i bazują na prowizji. 

Romet w tej cenie ma jakieś pokraki z komicznym osprzętem. Unibike też chyba obecnie nie ma do zaoferowania nic konkurencyjnego. 

Możesz też poszukać "światowych" marek u Niemca, miewają rewelacyjne ceny.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJWA co myślisz o tym Kross co wysłałem  Hexagon 7.0 jest on tutaj za 447€ czyli poniżej 2000zł na polskich stronach widziałem 2700zł na allegro był 2200 najtańszych. Zależy mi żeby był na kolejny weekend więc ciężko będzie mi dostać Kandsa z Polski. A masz jakieś strony gdzie można poszukać tych rowerów w Niemczech? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.w. znakomita propozycja sam miałem ten rower i robiłem na nim swoje pierwsze setki, szutry a nawet lekki teren dla niego to żaden problem. Tylko fabrycznie napęd nieco twardy, ale jak nie masz dużych górek w okolicy to będzie ok zresztą ten rower jest wart doinwestowania w lepszy napęd.

A jak już się uparłeś na MTB to w tym budżecie raczej ciężko do przebicia https://www.focus-bikes.com/pl_en/whistler-3-7

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz swojej dziewczyny ? Ty będziesz śmigał na szosówce , a ona za tobą na góralu z oponami 2,1????  Cross albo ,, fitnes " . Tylko ten drugi może mieć twardy napęd . Nie jest prawdą że w Deca nie ma nic ciekawego . To będzie lepsze od twojego Krossa https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-700/_/R-p-341646

A to będzie naprawdę dobre https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920-sram-nx/_/R-p-352473

Edit , teraz zobaczyłem że dość niski budżet ustaliłeś ale ten Marin albo pierwszy z deca prawie prawie .

 

Edytowane przez WaGiant
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest ok . Rower z pierwszego linka jest  lepszy . Tzn pierwszy jest przyzwoity , a drugi naciągany . Piszę o osprzęcie bo ramy są takie same więc i wrażenia z jazdy będą takie same . Chyba, bo jest różnica w widelcach ale nie potrafię powiedzieć czy alu będzie na pewno lepszy od stali . ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...