Skocz do zawartości

[Amortyzator] Wina amortyzatora RST Aerial 29 MLC czy coś innego


Rekomendowane odpowiedzi

Sensowna wymiana razem z ramą. Nie ma rozsądnych amortyzatorów z prostą rurą sterową i sztywną osią. Raidon pod szybkozamykacz nic nie wniesie ani w jakości pracy ani w sztywności. Przyzwyczaj się albo sprawdź bicie tarczy. Z czasem jak klocki nieco się zużyją to będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to.włąsnie chodzi o to, że golenie amortyzatora w zakręcie koślawoą się (przestają być równoległe i prostopadłe do osi). Tym samym zacisk hamulcowy zmienia położenie w przestrzeni względem tarczy - luźne klocki zaczynają dzwonić o delikatnie krzywą tarczę. Skrzywienia nie widać podczas jazdy. Ale jak staniesz przed rowerem, złapjesz przednie koło między nogi i zaczniesz kręcić kierownicą to zobaczysz, że jesteś w stanie przekręcić nieco kierownicę przy nieruchomym kole.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji pisze: Shimano BR-MT200. Więc raczej to Shimano. Wczoraj podczas jazdy pochyliłem się nad kołem (trochę niebezpiecznie było) i zauważyłem, że od czasu do czasu klocki zmieniają położenie nawet podczas jazdy po prostej i też ten dźwięk metaliczny słychać. Ale to naprawdę rzadko i zawyczaj po manewrach kierownicą. Może mógłbym spróbować wymienić najpierw tarczę, a później jakby co klocki? Jeżeli tak to jakie proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, chudzinki napisał:

@Dokumosa, masz całkowitą rację, ale mówimy tutaj o zastosowaniu amatorskim. Autor jeździł rowerem z XCE i było OK. Zacząłbym od hamulców, a wymianę amortyzatora i koła (pewnie za jakieś 1500 zł...) zostawiłbym na koniec. Wartość roweru to 2500 zł.

Ja generalnie w tym rowerze odradzam wymianę amortyzatora.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wymienić jeszcze tarczę bo ta co jest wydaje mi się bardzo miękka. Będzie dobra Shimano SM-RT86? Czy lepiej nie ryzykować?

I ostatnie pytanie. A jak bym kupił amortyzator sprężynowy, Sprawdziłby się? Oczywiście wszystko mowa o jeździe rekreacyjnej.

Chciałbym wszystkim podziękować za udzielone sugestie, pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...