Skocz do zawartości

[Zabezpieczenie roweru] Jak zabezpieczyć do ściany w piwnicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim rowerzystom

Niestety skazany jestem na schowanie swoich karbonów do piwnicy w bloku i zastanawiam się jak je najlepiej zabezpieczyć. Zamówiłem już łańcuch Kryptonite New Yorker Nose, który chce przez środek 3 ram puścić i przymocować do ostatniego, no i teraz mam zagwozdkę - jak przymocować go do ściany? 
Przeszukuję internety i znajduje jakieś cybanty czy chwytki naburtowe ale przecież mają się one nijak do grubości łańcucha i złodziej po prostu to przetnie zamiast się męczyć z łańcuchem. Pierwsze co mi przychodzi to takie oczko do kotwiczenia statków ale nie wiem jak to się nazywa i nic o podobnej grubości nie mogę znaleźć. A może ma ktoś jakiś lepszy pomysł na to mocowanie do ściany?

Drzwi w piwnicy niestety nie wymienię, a są one marne (pewnie łom wystarczy), a i systemu alarmowego też nie da się założyć. 

Dziękuję za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosyć proste. Do ściany montujesz jakąś kotwę - im potężniejsza, tym lepiej... Może być rowerowa https://www.bike24.com/p25508.html lub https://www.bike24.com/p210491.html albo nawet jakaś motocyklowa w tym właśnie stylu (hmmm.. https://www.oxfordproducts.com/motorcycle/brands/oxford/security/anchors/rotaforce_ground_anchor/. Ważne, żeby ją mocować do solidnego podłoża - czyli albo ściany nośnej, albo betonowej posadzki, a nie do jakichś lichych ścianek działowych (oddzielających poszczególne piwnice), bo te potrafią być murowane tak kiepsko, że i dobrym kopniakiem da się je zburzyć). Kotwa nie powinna mieć ucha z pręta o średnicy mniejszej niż łańcuch...

Inna sprawa, że do miejsca takiego jak piwnica, wybrany łańcuch jest moim zdaniem za słaby. Tam, gdzie rower stoi nawet dniami, gdzie jest ustronnie i spokojnie i gdzie można ciąć szlifierką tak długo, jak się chce, to łańcuch powinien być monstrualny (ogniwa o średnicy min. 14-16 mm, a jak znajdziesz grubsze, to tym lepiej) i może spokojnie ważyć tonę, bo i tak go nigdzie nie nosisz (przewozisz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zabezpieczyć. Każdy łańcuch można przeciąć fleksą, każdą kotwę można wyciągnąć ze ściany albo przeciąć fleksą. Mogą też np odkręcic i ukraść koło. Jeżeli naprawdę tak się boisz kradzieży albo gdzieś na osiedlu grasują złodzieje to chyba musisz trzymać rowery w mieszkaniu.

Zwykle jednak wystarcza normalnie zamykana piwnica, ktoś kto kradnie musiałby najpierw wiedzieć co jest jest w środku a to znacznie zawęża krąg podejrzanych (do mieszkańców bloku/klatki).

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betonowy bloczek 20 kg z zatopionym grubym prętem jako oczkiem. Spiąć dwa rowery i przypiąć dodatkowo linką do stałego elementu w piwnicy. Założyć dodatkowy U Lock na koło. Pomysłów jest dużo.

Nikt takiego zestawu nie wyniesie w całości, bo fizycznie nie przejdzie przez drzwi, a 20 kg betonu nie ułatwi sprawy. 

Jeżeli ktoś Ci rozłoży taki zestaw, to rozłoży wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie trzymać w piwnicy narzędzi :). Brzmi jak żart, ale kiedyś na wakacjach trzymałem rowery w garażu, zgubiłem klucz do zapięcia, ale na ścianie znalazłem wszystko co trzeba, z podłączoną do kontaktu szlifierką kątową. Ale w piwnicy cicho, spokojnie, jak kto chce to niestety da radę.

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krypto.Szosowiec a od czego są narzędzia akumulatorowe.  Zresztą  są ucinaczki  do drutu co np.  fi 18 chlastają jakby to zapałki były. 😉 

Koledze kiedyś z garażu zamkniętego na jego własnej posesji  przykutego do podłogi łańcuchem Santa Cruza w biały dzień zarąbali.  Trzymanie w ustronnej piwnicy rowerów sporej wartości ....... proszenie się o kłopoty.  Nie wiem jakbym go nie przytroczył łańcuchami ja bym w nocy nie zasnął. Samochód mogą zarąbać ale rower to rzecz święta .😁

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mentos Śruby/wkręty w tych kotwach, które zazwyczaj same są solidnymi kotwami do betonu a nie zwykłymi wkrętami z nylonową częścią rozpieraną w ścianie, po wkręceniu i przymocowaniu całości do podłoża zabezpiecza się w sposób uniemożliwiający odkręcenie. W 99,99% przypadków jest to likwidacja gniazda pod klucz sześciokątny, poprzez wbicie weń i metalowej kulki wypełniającej przestrzeń. Możesz taki uchwyt usuwać ze ściany mozolnie rozwiercając śruby/wkręty, ale to będzie zdecydowanie bardziej pracochłonne i czasochłonne niż nawet cięcie fleksem samego uchwytu. A nakładka na to rzeczywiście jest tylko "ozdobna" - spełnia funkcję estetyczną.

Ta Gerda wyżej też tak ma. To, co widać na zewnątrz (dwie śruby imbusowe), to tylko mocowanie pokrywy. Wkręty mocujące sam uchwyt są 4 pod pokrywą i zabezpiecza się je właśnie kulkami - pkt. 6. instrukcji montażu:

zapiecie-rowerowe-gerda-flex-10008k.jpg

Edytowane przez HSM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziękuję pięknie za odpowiedzi. Kotwa - tego słówka mi brakowało przy googlowaniu. Wiedziałem, że można na was liczyć 😊
Fakt, że jak się ktoś uprze ukraść to ukradnie, chociaż w piwnicy jest monitoring, w portierni strażnik, a i potrzebny jest klucz magnetyczny by z tej piwnicy wyjść (bo nawet jak złodziej z kimś wejdzie do bloku to sam nie wyjdzie).
Obecnie 3 rowery trzymam na ścianie w mieszkaniu jednak druga połówka powiedziała, że ma tego dość, stąd takich pomysłów szukam :P

Edytowane przez panmarcepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...