Skocz do zawartości

[Do 9000] karbon czy alu


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Krypto.Szosowiec napisał:

@clavdivs na podstawie doświadczenia. Wiem ile mam wzrostu i jaki rozmiar w rowerze szosowym/ Gravel jest dla mnie odpowiedni.

 

 

Jak dla mnie za mało żeby stwierdzić ze kalkulator Meridy to bubel. Brakuje konkretnych przykładów.

21 godzin temu, Krypto.Szosowiec napisał:

1. Mostek + kierownica + manetki. Każdy z tych elementów ma jakiś Reach. W MTB masz tylko mostek, bo odchylenie kierownicy od poziomu na ogół jest nieznaczne. Tutaj dużo łatwiej jest trafić odpowiedni rozmiar.

Rozmiar jest rozmiarem, korygujesz go mostkiem +/- 2cm to wszystko. Zasięg kierownicy czy manetek jest tak ważny że nie podaje go żaden producent. te elementy sa stale i mogą być dopasowane do ramy już na etapie wyposażenia roweru w fabryce. 

21 godzin temu, Krypto.Szosowiec napisał:

2. Na MTB pozycja nie jest tak stała jak na Gravelu. Na MTB często zmieniasz pozycje, wstajesz, manewrujesz. Na Gravelu siedzisz niemalże jak na szosie, gdzie nawet małe odchylenia od optymalnej pozycji objawiają się dość szybko. Na dodatek, pozycja na Gravelu z natury jest dość wyciągnięta.

Ile wlascicieli graveli tyle definicji jego użytkowania. Osobiscie uważam że rower który nie posiada amortyzacji, praca ciałem jest kluczowa, dlatego gravel jest trudnym rowerem. 

 

21 godzin temu, Krypto.Szosowiec napisał:

A rzucając klasyką: łatwiej rower wydłużyć, niż skrócić.

Za mało sie mówi o konsekwencjach za małej ramy, znam je z racji wzrostu często spotykałem sie z małą ramą. Rower prowadzi się nerwowo, jest mało stabilny na zjadach, wrazliwy na wszelkie koleiny, malo efektywny, bo niektóre pozycje są zbyt meczące, wieksze ryzyko OTB. 

Osobiście uwazam że Twoj sposób dobierania rozmiaru bardziej bardziej  odpowiada rowerowi endurance, ktore stały się bardziej uniwersalne i nie boją się trenu. Coś co było kiedyś gravelem teraz jest szosa endurance. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat niektórzy producenci podają wszystkie parametry, łącznie z długością mostka, szerokością, Reach i Drop kierownicy.

Właśnie o to chodzi, że mając fabrycznie mostek 80 mm, zejście o 20 mm, powoduje że trzeba założyć jakiś mega krótki mostek. Dodatkowo, kierownica ma mały Reach, więc znowu nie ma z czego schodzić w razie problemów. A jak nie ma z czego schodzić, to zaczynają się fikołki jak na filmie powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Nie widzisz kierownicy i manetek wystrzelonych w kosmos?

Nie mój cyrk i nie moje małpy, ale dziwi mnie, że goście którzy nie potrafią dostrzec takich oczywistych błędów publikują treści na YouTube. Siodło źle, kierownica źle, klamkomanetki źle. Nic tylko garściami czerpać wiedzę...

Edytowane przez KNKS
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, clavdivs napisał:

Za mało sie mówi o konsekwencjach za małej ramy, znam je z racji wzrostu często spotykałem sie z małą ramą. Rower prowadzi się nerwowo, jest mało stabilny na zjadach, wrazliwy na wszelkie koleiny, malo efektywny, bo niektóre pozycje są zbyt meczące, wieksze ryzyko OTB. 

Ale jest sztywniejszy, lżejszy i bardziej responsywny. Ja wiem że w grawelowaniu podstawowym parametrem jest przekrok, żeby nie strzaskac klejnotów jak but zjedzie z platformy, ale teoria za małych ram dotyczy sprzętów stricte wyścigowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KNKSniejako broniąc ich.. każdy może publikować co chce, na tym polega wolność. Swoją drogą tutaj na forum też nieraz dziwne rzeczy są wypisywane. 

Gdzieś tam było wspomniane, że nowy rower i jescze nie wyregulował. Nie mnie oceniać czy rzeczywiście niewyregulowany czy tak źle zostało to zrobione by rekompensować źle dobrany rower.

Tutaj drugi jego film z tym gościem i od 6:05 go widać, cos tam pozmienial 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...