Skocz do zawartości

[spodenki krótkie na szelkach] z szerokim ściągaczem, jednokolorowe


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam spodenek z szerokim (wysokim?) ściągaczem nogawek. Ze względu na kształt uda lub jakieś inne parametry ciała standardowe spodenki podciągają się, podwijają, przez co powodują nie tylko dyskomfort, ale i poważne otarcia w okolicach pachwiny.
Mam obecnie dwie pary spodenek, które katuję w kółko, bo jako jedyne są wygodne i nie mam z nimi opisanego wyżej problemu - od Verge i Elvelo. Niestety żadne z nich nie są dostępne w sprzedaży detalicznej, szyją jedynie na zamówienie, a ja dostałem je od byłej drużyny.

Dodatkowo dolna część spodenek musi być jednolitej barwy, najlepiej czarne, ciemnoszare. Szelki mogą być w innym kolorze, i tak są pod koszulką, nie jeżdżę na Borata. ;)
Co do wkładki - raczej piankowa i niekoniecznie długodystansowa. Jeżdżę zazwyczaj 2-4 godziny, sporadycznie dłuższe trasy na 6-7.

Macie coś sprawdzonego i niekoniecznie w cenie roweru? ;) Na Assosy, MAAP, POC, Raso i inne "szpanerskie" marki nie patrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW, ostatnio kupiłem w CR czarne spodenki  Quest Cargo. Tak jak pisze @Krypto.Szosowiec, ściągacz 4cm od szwu w dół plus silikon od wewnątrz. Fajnie to trzyma się nogi. Dopiero dwie jazdy za mną i uważam zakup za trafiony. Wkładka (niebieska) daje radę. Tylko nie wiem czy kieszonki cargo na bokach nie będą podstawą dyskwalifikacji w konkursie. Reszta git.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quest Adventure albo Quest Cargo (te z kieszeniami) powinny byc ok.

Endury bibsy pooglądaj (tylko szukaj z piankową wkładką)

Natknąlem sie w necie na lycry od LeszekPrawiePro - wyglądają super, ale drogie :)

Fajne ma Gobik i Castelli (ale z C. trzeba uważac, bo niektore mają silikony na dole w pionowe paski - masakra)

Teraz na topie jest chyba Rapha też 😜 wszedzie widze ludzi w tych ciuchach, a jakościowo to żaden top, nie wiem.

Widzialem tez troche ludzi w Ekoi, ale kompletnie nie znam tej firmy (oprocz tego, ze mają "wieczną promocję" na www)

La Passione ma b dobre spodeki z b dobrymi wkładkami, mają wyprzedaz posezonową, ale ciezko z rozmiarówką - wszystko wyprzedane (ale moze cos sie trafi)

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nooo i już mam w czym wybierać! I jak widzę są też pewniaczki. ;) Dzięki, będę szukał i mierzył to co polecacie. 

Co do Raphy, to znalazłem dzisiaj na Ali takie cudo jak Roiphoi. Niby nic szczególnego, ale wszystko się zmienia po zobaczeniu logo. :D

https://a.aliexpress.com/_EHqsn5b

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Z Martombike to jest ciągle jakiś cyrk. Niby zmienili nazwę na Inoni, ale tak naprawdę niby nie, tylko ktoś sobie coś przywłaszczył, ktoś z kimś się sądzi, jedna i druga marka jest dostępna w sprzedaży, no sajgon. Tak czy inaczej znacznie podnieśli ceny, a jakościowo nie zmieniło się nic na lepsze, więc nawet o nich nie myślałem. Kiedyś to była odzież w dobrych cenach na początek kolarskiej przygody, zresztą to dziś mam ze dwa komplety które nadal przyzwoicie wyglądają. 

O Danielo słyszałem skrajne opinie. I z tego co kiedyś widziałem, to w detalu sprzedają tylko jakieś pstrokate wzory.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TheJW napisał:

Co do Raphy, to znalazłem dzisiaj na Ali takie cudo jak Roiphoi. Niby nic szczególnego, ale wszystko się zmienia po zobaczeniu logo. :D

https://a.aliexpress.com/_EHqsn5b

Co do spodenek z Ali to sprawdź na grupie https://www.facebook.com/groups/kolarskiealiexpress / Kolarskie Aliexpress Cycling 
Tam jest kilka polecanych modeli - Darevie, Rion. Niektóre wyglądają sensownie, ale warto na grupie doczytać w kwestii wkładek, bo mają różne. Po zakupie koszulek z Ali nawet przyszło mi do głowy, że kupię jeszcze gacie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

A Siroko ktoś ma lub miał? Moja dziewczyna niedawno kupiła komplet i sobie chwali, tylko ona jest dla mnie kiepskim wyznacznikiem, bo rocznie robi mniej kilometrów niż ja w dobrym tygodniu... 😅 

Hiszpańska marka, bogata oferta, ceny zachęcające, teraz jakaś promocja do -60% na wiele produktów (pewnie taka sama wieczna promocja jak w Ekoi ;)). Dają 5€ na zamówienie po zapisaniu do newslettera. 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś na Ali kupiłem longsleeve'a mtb w rozmiarze XXL i nawet moja nastoletnia córka nosząca rozmiar XS się w nią nie wcisnęła, więc trzeba uważać na rozmiarówkę.

Ja sobie na wiosnę kupiłem czarne krótkie spodenki z szelkami w Decu, mają szeroki ściągacz, na 2-3 godziny spoko dają radę. Dłużej rzadko jeżdżę więc nie wiem jak by było. Są to niby spodenki mtb i nazywają się Rockrider Race 700, wkładka wg opisu do 3 godzin

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...