Skocz do zawartości

[hamulce] sram level


mozg13

Rekomendowane odpowiedzi

Mam odkręcaną śrubkę w klamce i taką sama w zacisku. odkręciłem je i zakręciłem końcówki z wężykiem i strzykawką. więc chyba dobry. Udało mi się przelać olej od strony klamki pchałem olej strzykawka a od strony zacisku olej wypływał do strzykawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję sproboje według tej instrukcji. A jeszcze jedno pytanko o ten hamulec, on po prostu jest „miękki” nie tak że jak nacisnę parę razy jest twardy on cały czas jest taki miękki. Czy to kwestia zapowietrzenia czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tył mniej więcej dociągasz klamkę do kierownicy tak jak przód? bo u mnie w level t fabrycznie miałem tak, że przód na maksa wciśnięty pozostawiał około 1,5 - 2 cm odległości pomiędzy klamką a kierownicą natomiast tył mogłem bez problemu wcisnąć tak, że klamka opierała się o kierownicę. W moim przypadku chodziło o odpowietrzenie tyłu i teraz jest praktycznie tak samo tył i przód (chociaż jeszcze powinienem trochę odpowietrzyć tył by było idealnie). Natomiast porównując level t z deore, które mam w drugim rowerze to mam wrażenie, że deore bardziej agresywnie i zdecydowanie łapią tarcze natomiast level t jest bardziej delikatny - przy czym levele i tak zablokują koło w każdych warunkach. Po prostu chyba taka ich charakterystyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie tak było i odpowietrzenie pomogło. Tylko polecam dużo cierpliwości i bez pośpiechu - u mnie bąbelki powietrza wychodziły i wychodziły... w większości się pozbyłem i różnica jest znaczna. Jeszcze trochę powinienem powalczyć ale już nie miałem już czasu niestety 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Odpowietrzałem według filmiku co znalazłem w sieci ale mi to nie szło. Tam bylo że płyn pcham od klamki do zacisku a potem zaciągam płyn tą szczykawka od klamki i wciąga ten płyn z dolnej szczykawki. Ale u mnie to nie działało. Chyba film był do innego typu hamulców lub mam coś uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skok dźwigni w levelach od momentu gdy naciskasz dźwignię do momentu gdy klocki łapią tarczę to jakieś 25mm. 

Musiałbyś mieć wybitnie krótkie palce żeby ten zakres dźwigni powodował dotykanie dźwignią kierownicy przez to że ustawiłeś je bardzo blisko. 

Ja mam niezbyt długie palce i przy hamowaniu wskazującym po "złapaniu" tarczy mam do palca środkowego owiniętego na chwycie jeszcze jakieś 10 mm miejsca,  więc w sumie do kierownicy jakieś 30 mm.

Levele są dość narowiste i niektóre sztuki mają skok trochę większy inne mniejszy. 

W dniu 19.08.2024 o 14:21, seawolf688 napisał:

A tył mniej więcej dociągasz klamkę do kierownicy tak jak przód? bo u mnie w level t fabrycznie miałem tak, że przód na maksa wciśnięty pozostawiał około 1,5 - 2 cm odległości pomiędzy klamką a kierownicą natomiast tył mogłem bez problemu wcisnąć tak, że klamka opierała się o kierownicę. W moim przypadku chodziło o odpowietrzenie tyłu i teraz jest praktycznie tak samo tył i przód (chociaż jeszcze powinienem trochę odpowietrzyć tył by było idealnie). Natomiast porównując level t z deore, które mam w drugim rowerze to mam wrażenie, że deore bardziej agresywnie i zdecydowanie łapią tarcze natomiast level t jest bardziej delikatny - przy czym levele i tak zablokują koło w każdych warunkach. Po prostu chyba taka ich charakterystyka. 

Levele to , powtarzalnie w opiniach,  słabe heble. Miałem chwilę podstawową wersję i przy tarczy 200 mm nie był zbyt chętny do współpracy,  coś w typie podstawowego shimano mt201. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...