Skocz do zawartości

[do 3500] Gravel - Kellys soot 30 vs Kross Esker 2.0 vs GT Grade Sport


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukam pomocy w doborze swojego pierwszego gravela. Od paru dni robię research, ale ciężko mi się zdecydować na konkretny model, ponieważ nie mam doświadczenia, a to co czytam to dla mnie czysta teoria. Wydaje mi się że juz maksymalnie zawęziłem moje opcje, które są ograniczone ze względu na mój wzrost 188cm (raczej proporocjonalnej budowy, przekrok ok 90cm), budżet i to co jest dostępne na rynku, więc idąc prosto do meritum.

Rower który szukam to 'uniwersalny' gravel i na ulicę i na szutr, a to co znalazłem to:
1. Kellys soot 30, rozmiar XL: https://rower-sport.pl/pl/p/KELLYS-SOOT-30-2023/7459 za 3299 zł. 
2. Kross Esker 2.0 rozmiar 57 https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-kross-esker-2-0-pd42610/ ok 3300 zł
3. GT Grade sport w rozmiarze XL: https://www.gtbicycles.pl/rowery/gravel/grade-sport-g11602m cena 3700 zł 

Szczerze mówiąc to najbliżej mi do Kellys, ponieważ wg kalkulatorów wpasowywuję się dość idealnie w rozmiar XL (ponoć od 185 -195 cm wzrostu) jest karbonowy widelec, minusem są pewnie, przerzutki Claris 2x8 i przyeczytałem że mogą być problemy z ekspanderem i bębenkiem, ale niewiele mi to mówi jako, że nie znam się na naprawach i częściach, ale nie brzmi to jak coś co kosztuje miliony monet. 

Kross byłby dla mnie idealny, ponieważ wg rozmiarówki wpasowuję się dość fajnie w rozmiar (dla wzrostu 184-194 cm), jest osprzęt sora, ale widelec jest aluminiowy, zastanawiam się czy w praktyce to taka duża wada i czy ewnetualna wymiana za rok, dwa to duży koszt 

z GT grade sport mam taki problem, że po pierwsze ciężko trafić z rozmiarem, bo L jest do 188 cm, a XL od 188 cm, więc jestem na granicy rozmiarówki i nie wiem czy brać większy, czy mniejszy. a Druga sprawa że jest osprzęt microshift advent 1x10 i boję się tego, że będzie mi ciężko dobrać odpowiednią przerzutkę i będę miał mały komfort jazdy (jednak 2x8 wydaje się bardziej uniwersalne). w tym rowerze zastanawia mnie tylko to, że cena wyjśćiowa to 6300, a mogę go mieć nowego za 3700 i nie powiem jest to kuszące. Natomiast kolejny problem jest taki, że nigdzie nie mogę znaleźć recenzji na temat tego roweru :/ i jest szeroko dostępny, co z kolei też mnie zastanawia, bo na początku szukałem GT grade elite, ale nie ma szans żeby dostać w moim rozmiarze, a GT grade sport jest jak psów.  

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

Edytowane przez randle9000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

z GT grade sport mam taki problem, że po pierwsze ciężko trafić z rozmiarem, bo L jest do 188 cm, a XL od 188 cm, więc jestem na granicy rozmiarówki

 Bierz na poważnie to co producent opisuje to dobrze na tym wyjdziesz😂😂😂

L

Cytat

a Druga sprawa że jest osprzęt microshift advent 1x10 i boję się tego, że będzie mi ciężko dobrać odpowiednią przerzutkę i będę miał mały komfort jazdy (jednak 2x8 wydaje się bardziej uniwersalne).

Im więcej jazdy po asfalcie czy innym płaskim, niewymagającym terenie tym 2x sprawdzi się lepiej.

Cytat

w tym rowerze zastanawia mnie tylko to, że cena wyjśćiowa to 6300, a mogę go mieć nowego za 3700 i nie powiem jest to kuszące

A wg mnie wcale, 3700 to jest realna wartość tego roweru, 6300 to jakaś wycena z kosmosu nie mająca żadnego uzasadnienia

 

 

Ja bym dorzucił do budżetu, wziął aspre 2 i miał rower, który ma wszystko co dobry gravel mieć powinien

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ dzięki za odpowiedź w takim razie chyba dopłacę i wezmę aspre 2. A mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć jaki wziąć rozmiar ramy https://romet.pl/rower-gravelowy-romet-aspre-2-2024-6 , bo znowu jestem na granicy XL (56) i L (54) ta rozmiarówka w nawiasach jest chyba myląca bo Romet sobie wymyślił to inaczej ... I chyba efektywnie XL to 59.2 a L 58.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kelysa 20 wciągnąłem miesiąc temu - to praktycznie ten sam rower tylko z flatbarem. Jest OK - trochę krótki i wysoki - ale to powoduje że bardziej zbliżony jest geometrią do górskiego CXa - jeździ się wygodnie. Jakość wykonania jest też OK - po wymianie osprzętu na normalną grupę będzie z tego fajny rower (claris to niestety porażka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, randle9000 napisał:

@Mihau_ dzięki za odpowiedź w takim razie chyba dopłacę i wezmę aspre 2. A mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć jaki wziąć rozmiar ramy https://romet.pl/rower-gravelowy-romet-aspre-2-2024-6 , bo znowu jestem na granicy XL (56) i L (54) ta rozmiarówka w nawiasach jest chyba myląca bo Romet sobie wymyślił to inaczej ... I chyba efektywnie XL to 59.2 a L 58.

Ja bym brał L i ewentualnie wsadził mostek 10-20mm dłuższy jeśli będzie taka potrzeba. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się decydujesz na "wszystkomającego" Aspre 2 to w porównywalnej cenie też jest Kellys Soot 50 - ja swojego kupiłem wczesną wiosną za 5300 zł ale widziałem w necie już za 4999 zł. Mam 183 cm wzrostu i przekrok 87 cm i wg producenta zarówno M jak i L są odpowiednie - wziąłem L bo chciałem żeby mostek był wyżej, żeby mieć bardziej "rekreacyjną" sylwetkę i musiałam (poza zmianą opon na jakieś sensowne) zmienić też mostek na krótszy o 2 cm, tak więc jeśli jednak zdecydujesz się na Kellysa to dla Ciebie rozmiar L będzie idealny. 

Jeśli chodzi o ekspander, to kupiłem taki od Pro o długości 5 cm i wymieniłem bo fabryczny jest krótki (2 czy 3 cm chyba) i powoduje, że karbonowa rura sterowa może pęknąć

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...